Facebook Grubunu Toplu Silme Linki

/ 21 Şubat 2019 / 506 / yorumsuz
Facebook Grubunu Toplu Silme Linki

Bir Facebook’un on yıldan fazla bir süredir var olduğu için, muhtemelen uzun zaman önce unuttuğunuz bazı grupların bir parçasısınız.

Facebook’u ortaokul, lise ve kolejden geçirdim ve hala 10. sınıf Habitat for Humanity Club grubundan bildirimler aldım.

Eğer benim gibiyseniz, bu eski grupların bir kısmına elveda demeye hazırsınız.

İnsanlar Facebook’larını birçok nedenden dolayı temizliyorlar. Belki bu kulüp dağıldı, futbol takımı artık karşılanmıyor ya da Facebook işletme sayfası artık alakalı bir bilgi kaynağı değil.

Facebook grubu nasıl silinir

Grubu aç
Her üyeyi ayrı ayrı kaldır
En son kendinizi kaldırın ve grubu silmek istediğinizi onaylayın
Bir Facebook grubunu silme sebebi ne olursa olsun, işlem aynıdır. Bir Facebook grubunu internetten kolayca çıkarmak ve işinize devam etmek için aşağıdaki adımları izleyin.

Facebook grubu nasıl silme

Öncelikle ve en önemlisi, bir Facebook profili, sayfası ve grubu arasındaki farkı tartışalım.

Bir Facebook profili, bir bireyin kişisel hesabına bakar. Bu sizin kişisel hesabınız, annenizin profili veya arkadaşınızın profilleridir. Kişisel profiller hiçbir şeyi onaylamamakta, aksine sosyal hesap olarak kullanılmaktadır.

Facebook sayfaları işletmeler, ünlüler, ürün markaları, hayırsever sebepler, politikacılar vb. İçindir. Söz konusu markaları veya ürünleri daha erişilebilir kılmak ve bir işletmenin saatlerini, telefon numarasını, incelemelerini vb. Çevreleyen bilgiler sağlamak için oluşturulmuştur.

Facebook grupları, düşünen insanların toplayabileceği dijital alanlardır. Yöneticinin ayar tercihlerine bağlı olarak gruplar özel veya genel olabilir. Gruplar herhangi bir nedenden ötürü var olabilir: meslektaşlarını bağlamak, köpek fotoğraflarını paylaşmak, para toplamak, bir olayı koordine etmek vb.

Eski bir facebook grubunu silmek istiyorsanız, aşağıdaki üç adımı izleyin.

1. “Grupları” bulun

Facebook’a giriş yapın ve ana sayfaya gidin. Soldaki menüye bak. “Keşfet” in altında bir “Gruplar” sekmesi göreceksiniz. Bunu tıklayın ve silmek istediğiniz grubu bulun.

Bir grubun ilk yöneticisi ya da yaratıcısı olmadan, ya da kurucu grubu kendi isteğiyle terk etmişse, bir grubu silemeyeceğinizi bilmek önemlidir.

Bu başlıklar geçerli değilse aşağıdaki adımları tamamlayamazsınız.

2. Üyeleri ayrı ayrı sil

Seçilen grup içinde, “üyeler” i tıklayın.

Her üyenin adının yanındaki üç noktaya tıklayın ve “gruptan kaldır” ı seçin.

Gruptaki her üye için bu adımı tekrarlayın. (Büyük bir grupsa, bunu yapmak için iyi bir zaman ayırmanız gerekir.)

3. Kendinizi gruptan çıkarın

Aynı şekilde münferit üyeleri de sildi, devam et ve gruptan ayrılmayı seçerek kendini gruptan çıkar.

Grubun diğer tüm üyelerini başarıyla sildiyseniz, ayrılışınız grubun kendisini sonlandıracaktır. Grubu tamamen silmeden önce, aşağıdaki mesajı alacaksınız:

Diğer tüm üyeleri kaldıramadıysanız, kendinizi kaldırmanız yönetici rolünün aktarıldığı ve grubun var olduğu anlamına gelir. Yukarıdaki mesaj kendinden ayrılırken aldığın mesaj değilse, diğer üyelerin hepsini silmeyi bitirmedin demektir.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.