Facebook Hesabımı Kalıcı Olarak Silin

/ 4 Şubat 2018 / 828 / yorumsuz
Facebook Hesabımı Kalıcı Olarak Silin

Facebook Hesabımı Kalıcı Olarak Silmek İstiyorum

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamaları arasında yer alan Facebook uygulamasını kullanmak için öncelikle kendinize bir hesap açmanız gerekiyor. Facebook hesabını farklı nedenlere kapatmak isteyen kişilerin ise bu noktada dikkat etmeleri gereken bir nokta bulunuyor. Çünkü Facebook bu alanda iki seçenek sunuyor. Bunlardan ilki hesabı geçici olarak kapatma olarak ta bilinen hesap dondurma seçeneği olurken ikincisi ise hesabı tamamen silme olarak anılan kalıcı hesap silme yöntemi oluyor. Peki, “Facebook hesabımı kalıcı olarak silmek istiyorum” diyen kişilerin ne yapmaları gerekiyor?

Facebook Hesabımı Kalıcı Olarak Silme Nasıl Yapılır?

Facebook hesabını kalıcı olarak silmek için https://www.facebook.com/help/delete_account bağlantısını tıklayarak açılan pencerede yer alan “hesabımı sil” butonuna basmanız gerekiyor. Açılan pencerede yer alan uyarıları okuduktan sonra “hesabımı sil” butonuna basmanız ve ardından gelen yeni pencereden hesap şifreni girerek onay vermeniz durumunda hesabınız kalıcı olarak silinecektir. Ancak bu işlemi yaptıktan sonraki 14 gün yani 2 hafta boyunca kesinlikle hesabınıza giriş yapmamanız gerekiyor. Hesabınıza giriş yapmazsanız silme talebiniz hayata geçiriliyor.

Silinen Facebook Mesajlarını Geri Getirme Mümkün Mü?

Hayır, ne yazık ki Facebook hesap kapatma işlemi kalıcı bir işlemdir ve silinen hesabın tekrar açılması ya da silinen hesaba ait olan mesajlara ve içeriklere ulaşılması kesinlikle mümkün değildir. Bu nedenle hesap kapatma işlemine karar verilirken son derece dikkatli olunması gerekmektedir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.