Facebook, Hesap Silmek İçin Süreyi İki Katına Çıkardı!

/ 9 Ekim 2018 / 594 / yorumsuz
Facebook, Hesap Silmek İçin Süreyi İki Katına Çıkardı!

Facebook, Hesap Silmek İçin Süreyi İki Katına Çıkardı!

 

Facebook, en çok kullanılan sosyal medya siteleri arasında ilk sırada gelirken, son zamanlarda oluşan düşüş ise gözlerden kaçmıyor. Bunun nedeni ise Instagram’ın ön plana çıkması olsa da izlediği yanlış politikalarda buna etkisinin bulunması da kaçınılmaz bir gerçektir. Facebook eskiden her gün yeni hesaplar açılarak kullanıcı sayısını arttırırken, son birkaç yıldır ise kullanıcı sayılarında düşüş yaşanmaktadır. Bu da hesapların kapanması anlamına gelmektedir. Facebook bunun farkına varmış mıdır bilinmez fakat Facebook hesap silme işlemlerine verdiği 14 günlük süreyi 30 güne çıkararak yeni bir sistem ortaya koymuştur.

Son zamanlarda meydana gelen olaylar, skandal haberler ve yanlış politikalar Facebook’un 2 milyarı aşkın kullanıcısının gözünden düşmesini mi sağladı bilinmez fakat milyonlarca kullanıcı Facebook hesap silmek konusunda başvurularda bulunduğu görülmüştür. Bu durum tabi ki Facebook sahiplerinin endişelenmesini sağlamakta olup, bunun için Facebook hesap silme süresini arttırmaya karar vermiştir.

 

Facebook Neden Süreyi Uzattı?

 

Facebook hesap silme süresini uzatması konsun da aslında mantıklı bir açıklama mevcut. Eskiden olan 14 günlük sürede hesap kapanması muhtemel olurken, 30 güne çıkması ise kişilerin bu süre zarfı içerisinde hesaplara girmesinin ve tekrar kullanmaya başlamasının daha yüksel olduğuna karar vermiştir. Bu durumda da Facebook hesap silmek için 14 gün için tanınmakta olan sürenin 30 gün olması uygulayama koyulmuştur.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.