Facebook Hesap Yedeği Nasıl Alınır?

/ 14 Mart 2018 / 1.354 / yorumsuz
Facebook Hesap Yedeği Nasıl Alınır?

Facebook Hesap Yedeği Nasıl Alınır?

Pek çok kişinin aktif olarak kullandığı Facebook aynı zamanda sürekli paylaşımlar, resimler ve videolar gibi kullanıcılara özel pek çok veri barındırıyor. Bu nedenle Facebook hesaplarının yedeklerinin alınması büyük önem taşıyor. Peki, Facebook hesap yedeği nasıl alınır?

Facebook Yedekleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Hesabınızdan yapmış olduğunuz tüm paylaşımları güvence altına almak için tek yapmanız gereken hesabınızı yedeklemektir. Bunun için aşağıdaki işlemleri yapmanız yeterli olacaktır.

  • Facebook sitesine giriş yaptıktan sonra kullanıcı adı ve Facebook şifre bilgilerini yazarak hesabınıza girin.
  • Facebook hesap giriş işlemini yaptıktan sonra ana ekranda yer alan sağ üst bölümdeki ok işaretine tıklayın ve açılan menüden ayarlar seçeneğini tercih edin.

 

  • Ayarlar seçeneğini tıkladıktan sonra karşınıza gelen yeni seçeneklerden Genel Hesap Ayarları seçeneğini tercih edin ve size sunulan seçeneklerin yer aldığı listenin en sonunda yer alan “Facebook verilerinin kopyasını indir” yazısına tıklayın.

 

  • Bu tercihin ardından yenilenen ekranda “arşivimi başlat” yazısını tıklayarak bir sonraki ekrana geçiş yapın. Tamam, tuşuna bastıktan sonra karşınıza “Bilgilerinizi topluyoruz ve bilgilerin indirilmeye hazır olduğunda adresine bir e-posta gönderceğiz” iletisi çıkacaktır. Bu ekran için de tamam tuşuna basarak geçiş yapın.

  • İşleminiz tamamlandıktan sonra Facebook size belirttiğiniz e-posta adresine mail gönderecektir. Bildirim mailinde size gönderilen linki tıklayarak ya da hesabınızda yer alan uyarılar bölümünü kullanarak arşivinize ulaşabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.