Facebook Kullanıcı Adımı Nasıl Değiştirebilirim?

/ 17 Şubat 2018 / 905 / yorumsuz
Facebook Kullanıcı Adımı Nasıl Değiştirebilirim?

Facebook Kullanıcı Adımı Nasıl Değiştirebilirim?

Facebook hesabı açmak isteyen kişilerin öncelikle bir hesap adı belirlemeleri istenmektedir. Belirlenen Facebook kullanıcı adı istenildiği takdirde değiştirilebilmektedir. Peki, Facebook kullanıcı adı nasıl değiştirilir?

Facebook Kullanıcı Adı Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Kullanmış olduğunuz Facebook kullanıcı isminizi değiştirmek istiyorsanız aşağıda yer alan adımları gerçekleştirmeniz yeterli olacaktır. Bunun için;

  • İlk olarak ana sayfanın sağ üst bölümünde yer alan minik ok işaretini tıklayın ve açılan seçeneklerin en altında yer alan Ayarlar yazısını tıklayın.
  • Yenilenen sayfada yer alan Kullanıcı Adı yazan satırın hemen sonunda yer alan “düzenle” yazısını tıklayın.
  • Bu alana almak istediğiniz kullanıcı adını yazın ve alınıp alınmayacağını kontrol edin.
  • Belirlediğiniz isim almaya uygunsa yeşil olarak “bu kullanıcı adı alınabilir” yazacaktır. Bu durumda değişiklikleri kaydet tuşuna basarak yeni kullanıcı isminizi onaylayabilirsiniz.
  • Belirlediğiniz isim almaya uygun değilse kırmızı çarpı işaretinin yanında “bu kullanıcı adı alınamıyor” uyarısı çıkacaktır. Bu durumda almak istediğiniz ismi yeniden düzelterek uygun bir isim bulana kadar deneme yapmaya devam edin.
  • Belirleyeceğiniz isimde noktalama işaretlerinin bulunmaması gerekmektedir. Noktalama işaretlerinin kullanılması durumunda belirlenen isim kabul edilmeyeceği için ismi yeniden belirlemeniz gerekir.
  • Facebook isim değiştirme işlemleri de “Genel Hesap Ayarları” menüsünden yapılmakta olup aynı şekilde düzenle butonuna basılarak yapılmaktadır. Yapılan değişikliklerin ardından kaydet tuşuna basarak ekrandan çıkış yapmanız yeterli olacaktır.

Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.