Facebook kullanırken fazla veri mi tüketiyorsunuz?

/ 8 Aralık 2018 / 1.255 / yorumsuz
Facebook kullanırken fazla veri mi tüketiyorsunuz?

 

Facebook veri kullanımı nasıl sınırlanır?

 

Facebook, insanların nefret etmeyi sevdiği uygulamalardan biridir. Kimse itiraf etmeyi sevmez, ancak çoğumuz sosyal ağda dolaşarak, tanıdıklarımızın muhteşem yaşamlarını dinleyerek ve sahte haberleri gözden geçirerek sağlıksız bir zaman geçiriyoruz. Sosyal bir ağa bağımlı olmanız sadece pil ömrünüzü değil, aynı zamanda verilerinizi de tüketme eğilimindedir. Facebook’ta veri kullanımını azaltmak için birkaç ipucu topladık.

Facebook uygulama ayarlarınızı ayarlama

 

Şimdi, Facebook’un çok fazla veri kullandığı konusunda endişeliyseniz, bu ilk adımdır. Tesadüfen, bu da yapabileceğiniz en kolay şey. Facebook’ta çok fazla fotoğraf ve video paylaşıyorsanız, bu sizin veri sıkıntılarınızın temel nedeni olabilir. (Süper can sıkıcı) video otomatik oynatma özelliği olabilir. Bu gereksiz veri kullanımını engellemek için aşağıdakileri yapmanız gerekir:

* Facebook uygulamasının içinde, sağ taraftaki menüye dokunun ve Uygulama Ayarları’na ilerleyin.
* Uygulama Ayarlarına dokunun ve geçiş özelliklerinin bir listesini görürsünüz. ‘Fotoğrafları HD’ye yükle’ ve ‘Videoları HD’ye Yükle’ seçeneğini kaldırın.
* Facebook video otomatik oynatma özelliğini devre dışı bırakmak için Otomatik oynat seçeneğine dokunun.

Artık, videoların Facebook’ta ne zaman ve nasıl otomatik olarak oynatılacağını seçebilirsiniz.

Facebook’ta Veri Tasarrufu modunu aç

 

Android için Facebook ayrıca, görüntü boyutlarını azaltan ve video otomatik oynatmayı devre dışı bırakan yerleşik bir Veri Tasarrufu moduna sahiptir. Bu ayar, uygulama ayarları ile aynı şekilde kolayca erişilebilir.

* Facebook uygulamasının içinde, sağ taraftaki menüye dokunun ve Veri Tasarrufu’na ilerleyin.
* Veri Tasarrufu’na dokunun ve Veri Tasarrufu’nu açmak ve kapatmak için bir geçiş özelliğine sahip olursunuz.
* Veri Tasarrufu’nu etkinleştirirseniz, kablosuz ağa bağlı olduğunuzda özelliği otomatik olarak kapatma seçeneğine de sahip olacaksınız.

Veri Tasarrufu’nu açtığınızda, fotoğraf ayarlarında HD ayarlarında fotoğraf ve video yüklen kalıyor. Eğer bunları kapatmamış olsaydınız, Veri Tasarrufu açık olmasına rağmen yüklerdi.

Mobil verileri “koru”

 

İlginç bir şekilde, Facebook, “mobil verilerinizi kontrol etmek ve kişisel bilgilerinizi korumak” için üçüncü taraf bir uygulama önermektedir. Uygulama, “Mobil veri” altındaki ayarlar menüsünde kafa karıştırıcı bir şekilde bulunabilir. Yükleme düğmesine tıklarsanız, Google Play Store’a karıştırılır ve bir dizi “ilginç” yorumla karşılanırsınız. Şahsen, ben bu uygulamayı tavsiye etmem.

Facebook Lite

 

Şimdi, veriyi gerçekten kaydetmek ve veri bağlantınızın hayal kırıklığına uğradığı yavaş bir internet sağlayıcınız varsa, Facebook Lite sizin için bir çözümdür. Facebook Lite, kullanıcılara yavaş mobil ağlarda daha iyi ve daha hızlı bir deneyim sunmak için tasarlanan Facebook uygulamasının zayıf bir versiyonudur.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.