Facebook Memories Nedir, Nasıl Kullanılır?

/ 25 Haziran 2018 / 1.124 / yorumsuz
Facebook Memories Nedir, Nasıl Kullanılır?

Facebook Memories Nedir, Nasıl Kullanılır?

Dünyanın en çok kullanılan sosyal paylaşım medya ağlarından biri olan Facebook yeni özellikleri devreye sokarak kullanıcılarını memnun etmeye devam ediyor. Bunlardan biride geçmişte paylaştığımız hoş anıları yeniden hayatımıza dâhil eden Facebook Memories özelliği olarak öne çıkıyor. Peki, Facebook Memories özelliği nedir, nasıl kullanılır?

Facebook Memories Nedir?

Yaklaşık 3 sene öncesinde çıkarılan ve dünya genelinde 90 milyon kişinin kullanmış olduğu On This Day özelliğinin bir tık daha geliştirilmiş hali olarak lanse edilen Facebook Memories özelliği kullanıcıların tüm anılarını tek bir alanda toplamasına izin veren uygulamadır. Bu özellik sayesinde kullanıcılar kendi hesaplarına erişim izni vermeleri durumunda eski anılarının tümünü tek bir sayfa üzerinden görebilmekte, isterlerse diledikleri anılarını tekrar paylaşarak bu anılarını tekrar listelerinde ekli olan ve izin verdikleri kişilere de hatırlatma hakkını kullanabilmektedir.

Facebook Memories Özelliği Nasıl Kullanılır?

Sizde uzun süredir Facebook kullanıyorsanız ve geçmişte yaptığınız paylaşımları, resimleri, anıları ve arkadaşlık günlerini yeniden hatırlamak istiyorsanız Facebook Memories özelliğini kullanabilirsiniz. Bunun için Facebook uygulamasına giriş yapın ve hesabınızı açın. Tarihte bugün yani Facebook Memories özelliğini kullanmak için sol tarafta yer alan menü içerisinden anılar sekmesini tıklamanız yeterli olacaktır. Açılan yeni ekranda tarihte bugün şeklinde paylaşmış olduğunuz eski anılar sıralanır. Bu anılardan istediklerinizi tekrar paylaşabilir, geçmişte yapılan yorumları inceleyebilir ve hatıralarınızı baştan yaşayabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.