Facebook Messenger: Canlı konum izleme nasıl etkinleştirilir?

/ 23 Ekim 2018 / 756 / yorumsuz
Facebook Messenger: Canlı konum izleme nasıl etkinleştirilir?

 

Facebook Messenger Canlı konum

Facebook son zamanlarda Messenger uygulaması için bir güncelleme yaptı. Güncellemeden sonra, kullanıcılar konumlarını Messenger kişilere doğrudan uygulama + ‘ dan paylaşma olanağına sahip olacak .

Yeni konum paylaşımı özelliği sayesinde, kullanıcılar konumlarını bir saate kadar sürekli olarak paylaşabilir. Bu Apple Haritalar ve Google Haritalar tarafından sunulan işlevselliğe benzer .

Raporlara göre, Messenger kullanıcılarının sohbet ederken en çok sordukları sorulardan biri “Ne kadar uzaktasın?” Kullanıcıların en çok ilgilendikleri şeylerden biri olduğunu düşünürsek, Facebook canlı konum paylaşım işlevselliğini tanıtmaya karar verdi. Bulunduğunuz yeri bir Messenger kişisiyle paylaşırsanız, bir sonraki 60 dakika için konumunuzu görebileceklerdir.

Facebook Messenger canlı konum nasıl paylaşılır?

1. Bulunduğunuz yeri paylaşmak istediğiniz kişi üzerine dokunun.
2. Şimdi ‘Diğer‘ simgesine dokunun.
3. Gelen seçeneklerde Konum‘u seçin.
4. Geçerli konumunuzu paylaşmak için bir Mavi renk çubuğuna dokunma seçeneğiyle birlikte şimdiki konumunuzun bir haritasını göreceksiniz. Konumu paylaşmak için çubuğa dokunun.
5. Konumunuzu, haritadaki konumunuzla birlikte görünen ‘Paylaşmayı bırak‘ seçeneğine dokunarak istediğiniz zaman paylaşmayı durdurabilirsiniz.
6. Harita üzerinde bir kronometre de var, bu da konumunuzu ne kadar süre paylaşılacağını gösterir.

Harita üzerinde durağan bir konum paylaşmak da mümkündür. Bu durumda, arkadaşınız bir saat boyunca seni takip edemez. Bir buluşmanın yerini arkadaşınızla paylaşmak isterseniz, bu kullanışlı olabilir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.