Facebook Messenger Gönderilen Mesajı Geri Alma

/ 20 Kasım 2018 / 1.303 / yorumsuz
Facebook Messenger Gönderilen Mesajı Geri Alma

Facebook Messenger Gönderilen Mesajı Geri Alma

 

Popüler anlık mesajlaşma ve görüşme uygulamaları arasında yer alan Facebook Messenger, her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Uygulama içerisine eklediği çeşitli özellikler ile birlikte kullanım oranını arttırmayı amaçlayan Facebook, şimdilerde ise beklenen özelliği nihayet kullanıma sundu. Bir süredir WhatsApp üzerinde kullanılabilen gönderilen mesajı geri alma özelliği Facebook Messenger’a gelmiş bulunmakta.

Facebook Messenger’da Gönderilen Mesaj Nasıl Silinir?

 

Öncelikle şunu belirtelim; bahsi geçen özellik ne yazık ki ülkemizde kullanıma sunulmuş değil. Bu nedenle henüz Facebook Messenger’da gönderilen mesajı silmek mümkün gözükmüyor. Belli başlı ülkeler adına özelliği yayınlayan geliştirici ekip, belirli bir sürecin sonunda ise özelliği dünya genelinde yayınlayacaktır. Bu süreçte beklemekten başka çaremiz bulunmuyor.

Özellik Türkiye’de kullanıma sunulduğunda ise gönderilen mesajı kolayca silebilecek ve böylelikle geri alabileceğiz. Bunun için gönderilen mesaj üzerine dokunup mesajı düzenle bölümünü açmanız gerekecek. Burada mesajı sil ibaresi bulunduğu kaydedildi. Bu seçeneği seçmeniz halinde gönderdiğiniz mesaj silinmiş yani geri alınmış olacak.

10 Dakika Kuralı Geçerli

 

Gönderdiğiniz bir mesajı silmeniz için 10 dakika süreniz olacak. Ayrıca mesajın alıcı tarafından görülmemiş olması gerekiyor. Bu şartları sağlamayan mesajlar ne yazık ki geri alınamayacak. Bundan dolayı yanlış bir mesaj gönderirseniz elinizi çabuk tutmanız ve o mesajı bir an önce silmeniz gerekecek. Bu sürenin WhatsApp’ta daha uzun olması ise dikkatlerden kaçmıyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.