Facebook Messenger Gönderilen Mesajı Silme İşlemi

/ 8 Ağustos 2019 / 844 / yorumsuz
Facebook Messenger Gönderilen Mesajı Silme İşlemi

Facebook uygulaması diğer sosyal medya uygulamaları olmadan önce hayatımızda yer alıyordu. Facebook uygulaması sayesinde fotoğraf ve video paylaşımı yapabiliyoruz, Messenger üzerinden konuşabiliyoruz. Son zamanlarda gelen hikaye özelliği sayesinde durum atabiliyoruz. Bazı oyunlara ya da uygulamalara bağlanırken Facebook’u kullanarak bağlantıyı gerçekleştirebiliyoruz. Facebook arkadaşlarımız ile beraber oyun oynayabiliyoruz. Bu yazımızda ise Facebook Messenger’da gönderilen mesajları nasıl sileceğiniz konusunda yardımcı olacağız.

Mesaj silme özelliği ilk olarak WhatsApp uygulamasına geldi. Yanlışlıkla atılan mesajları silerek, karşı tarafın silinmesine imkan tanıyor. Mesaj silme özelliği çoğu kişinin hayat kurtarıcısı oldu ve bu sistem çok beğenildi. Daha sonra Facebook Messenger ve Instagram uygulamasına da bu özellik geldi. Yanlışlıkla attığınız mesajları silerek karşı tarafın görmesini engelleyebilirsiniz.

Facebook Messenger üzerinden gönderilen mesajları silmek için mesajın üzerine basılı tutun ve herkes için kaldır seçeneğine tıklayın. Ancak geçmişte olan mesajları silemeyeceğinizi hatırlatalım. 10 dakika içerisinde gönderdiğiniz mesajları silebilirsiniz. Bu özelliği kullanmak bu kadar basit ve kısa bir işlemdir. Yanlışlıkla gönderilen mesajları anında silebilme özelliği kullanıcılar için büyük bir avantajdır.

Bu özellik hem iOS hem de Android cihazlar için geçerlidir. Üzerine basılı tutarak kaldıracağınız mesajlar geri gelmeyecektir. Ayrıca üst kısımda yer alan üç nokta kısmından da ‘Herkes için Kaldır’ seçeneğini kullanabilirsiniz. Ayrıca fotoğraf ve videoları da ‘Herkes için Kaldır’ seçeneği üzerinden silebilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.