Facebook Messenger ipuçları ve püf noktaları: Bildirimlerden Konumlara Kadar

/ 26 Mart 2018 / 2.038 / yorumsuz
Facebook Messenger ipuçları ve püf noktaları: Bildirimlerden Konumlara Kadar

Facebook Messenger ipuçları ve püf noktaları: Bildirimlerden Konumlara Kadar

Android için Facebook Messenger uygulaması, sadece basit bir mesajlaşma servisinden çok daha fazlasını sunar. Bugün Facebook Messenger ile yapabileceğiniz bazı güzel şeylerin yanı sıra, daha rahatsız edici yönlerini nasıl giderebileceğimize de bakacağız. İşte Android için en iyi Facebook Messenger ipuçları ve püf noktaları.

Facebook Messenger’ı Kullanma

Facebook Messenger için bildirim uyarılarını kapat

Nasıl olduğunu biliyorsunuz: Birisi bir grup sohbeti başlıyor, kimsenin deri kanepesini satın almak isteyip istemediğini soruyor ve bunu bilmeden önce döşemeyle ilgili durmaksızın uğursuzluklara kapılıyorsunuz. Kendinizi benzer bir durumda buldunuzsa, konuşmayı gerçekten terk etmeden bu bildirimleri almayı nasıl durduracağınız için birkaç ipucu.

Tek bir konuşma için Facebook Messenger bildirimlerini nasıl kapatabilirim?

 • Facebook Messenger uygulamasını başlat.
 • Sohbetler sekmenizde (en uzak sekme), sesini kapatmak istediğiniz sohbete dokunup basılı tutun.
 • Bildirimleri sessize al’a dokunun.
 • Bildirimlerin sessize alınmasını istediğiniz süreyi seçin.

Android’deki tüm sohbetler için Facebook Messenger bildirimlerini nasıl kapatabilirim?

 • Facebook Messenger uygulamasını başlat.
 • Ayarlar menüsüne (dişli çark) dokunun.
 • Bildirimler ve Sesler’e dokunun.
 • Bildirimleri Açık veya Kapalı konuma getirmek için sayfanın üst kısmındaki geçiş düğmesine dokunun.
 • Bildirimlerin sessiz kalmasını istediğiniz süreyi seçin.

Ayarlarınıza gidin, bildirimlere ve seslere dokunun, ardından aşağıdaki sayfada geçiş yapın.

Şifreli Gizli Konuşma Başlat

2016’da Facebook, Facebook Messenger, AKA “Gizli Konuşmalar” aracılığıyla bire bir şifreli iletişim gerçekleştirdi. Burada sadece sizin ve bir başkası için özel olarak tasarlanmış Sinyal Protokolünü kullanıyoruz.

Öncelikle, cihazınızda Gizli Konuşmaları etkinleştirmeniz gerekecektir (her seferinde yalnızca bir cihazda etkin olabilir). Bundan sonra, sağ üstteki sohbet başlığı simgesine basın, Gizli Konuşmalar’a gidin ve açın. Bunu yaptıktan sonra, kişilerinizden biriyle sohbet açın ve sağ üst köşedeki küçük “i” simgesini tıklayın. Bundan sonra, sadece “Gizli Konuşma” yı seçin.

Zamanında bir hatırlatma olarak, Gizli Konuşma modu, herkesin zevkine uymuyor çünkü uçtan uca şifreleme, Messenger’da bazı özellikleri kırıyor, çoklu aygıtlarda kullanmak, geçmiş konuşmaları arşivlemek ve animasyonlu GIF’ler gibi şeyler göndermek gibi.

Facebook Messenger ile uçtan uca şifreleme.

Facebook Messenger’da sesli arama veya görüntülü arama yapın
Facebook Messenger’ın ücretsiz arama yapmanızı sağladığını biliyor muydunuz? Eh, muhtemelen yaptın. Ama bundan faydalanıyor musunuz? Konuşma pencerelerinizden birinde (aşağıda vurgulanan) çağrı düğmesine dokunmanız yeterlidir ve bu konuşmadan kişiyi aramaya başlayacaksınız.

Benzer şekilde, Facebook Messenger artık görüntülü görüşmeye izin veriyor. Temanızı bir görüntülü sohbete davet etmek için sağ üstteki video kamera simgesine basmanız yeterlidir!

Facebook Messenger ile fotoğraf gönder

Messenger’da doğrudan klavyeden fotoğraf çekebileceğinizi biliyor muydunuz? Şu küçük kamera ikonunu görüyor musun? Klavye alanınızı mini vizöre (ayrıca genişletebileceğiniz) dönüştürmek için buna dokunun. Ön veya arkaya monte edilmiş kameralar arasında geçiş yapabilir ve vizörün ortasında oldukça garip bir şekilde yerleştirilmiş dikey gönderme butonu ile hızlı bir resim çekebilirsiniz. Önceden çekilen fotoğraflardan birini seçmek için kameranın yanındaki küçük görüntü simgesine dokunun.

En iyi Facebook uygulama alternatiflerini bilmek ister misiniz ?

Facebook Messenger ile büyük bir başparmak gönderin

Biraz Miley Cyrus gibi hissediyorsanız ve özellikle büyük bir başparmak yukarıya ihtiyacınız varsa, parmağınızın boyutunu şişirmek için Beğen düğmesini basılı tutun. Basit bir gibi hile yapmazsa, metin giriş alanının sonundaki küçük emoji düğmesine basın, çıkartma koleksiyonunuzu vurun veya cihazınızın emoji destekli klavyesine biraz daha etkileyici bir yetenek için geri dönün.

Facebook Messenger ile bir konum gönderin veya görüntüleyin

Arkadaşlarınızın Facebook’u nerede olduğunu bilmelerini sağlamanın çok kolay bir yolunu istiyorsanız, metin kutunuzun solundaki + işaretine dokunun. Burada gördüğünüz seçeneklerden biri, Konumunuzu etkinleştirdiğiniz sürece konumunuzu göndermek olmalıdır.

Benzer şekilde, arkadaşınız etkinse, gönderildiği konumu getirmek için bir mesaja hafifçe vurmanız yeterlidir. Konumunuzu hiç paylaşmak istemiyorsanız ayarlarınıza gidin ve bu “konum” kutusunun işaretini kaldırın.

Facebook Messenger’ı kullanarak arkadaşlarınızı takip etme

Arkadaş önerilerini bul

Facebook Messenger, karşılıklı bağlantılara dayalı arkadaş önerileri sunarak insanlarla bağlantı kurmanıza yardımcı olur. Yeni bir arkadaşlık isteğiyle bir şeyleri ayarlamak zorunda kalmadan Messenger’da bir kişi bile ekleyebilirsiniz.

Messenger’ı açın ve insanlar simgesine dokunun.

Sizin için hangi yeni arkadaşların önerildiğini görmek için aşağı kaydırın.
Kişiyi Messenger kişilerinize eklemek için ekle düğmesine dokunun veya öneriyi görmemek için düğmeyi gizleyin.
Artık yeni kişinizle Facebook Messenger üzerinden sohbet edebileceksiniz. Yukarıdaki düğmelerde, mesaj isteklerine erişmek için (daha önce iletişim kurmamış kişilere) seçenekleri görmeli ve diğer telefonunuzu veya Facebook kişilerinizi Messenger’a katılmaya davet etmelisiniz.

Facebook Messenger için bir grup kısayolu oluştur

Her zaman konuştuğunuz bir ekip varsa, neden uygulamayı başlatmayı atlamıyorsunuz ve ana ekranınıza bir grup sohbet kısayolu yönlendirmiyorsunuz? Sadece mevcut bir grubu seçebileceğiniz veya yeni bir tane oluşturabileceğiniz Gruplar sekmesine gidin ve Grup döşemesinin sağ üstündeki küçük menü düğmesine dokunun. Buradan ana ekranınıza bir sohbet grubu kısayolu eklemek için ” Kısayol oluştur ” seçeneğini seçin.

Arkadaşlarına Anket Yap

Bir gruba – herhangi bir gruba – herhangi bir şeyle ilgili bir karara varmak sinir bozucu bir süreç olabilir. Facebook Messenger artık bir grup sohbetindeyken arkadaşlarınızı sorgulamanıza izin veriyor.

Grup sohbet penceresinin altında, “+” simgesine gidin. Kendi anketinizi oluşturmak için “Anketler” seçeneğini belirleyin ve ardından kendi oylama seçimlerinizi ekleyin. Yapmanız gereken tek şey arkanıza yaslanıp, çoğunluğun tiranlığının sizin için düşünmesini beklemek.

Facebook Messenger’da araçlar ve özellikler

Facebook Messenger’da bir GIF gönder

Bir süre için Facebook Messenger, Facebook Messenger uygulamasında Giphy ve Riffsy gibi satış noktalarından görüntüler kullanmanıza izin veren özel bir GIF düğmesine sahipti.

 • Bir Facebook Messenger sohbeti açın ve gülen yüz simgesine dokunun.
 • GIF’leri seçin ve arama terimlerinizi girin.
 • Göndermek istediğiniz resmin üzerine dokunun.
 • GIF, sohbette görünür ve otomatik olarak bir döngüde oynatılır.

Müziğinizi Spotify ile paylaşın

Hepimiz arkadaşlarımızla bir şeyler paylaşmayı seviyoruz ve bazen de en yakın ve en sevdiğimiz şey için dışarı çıkmanız gereken bu yeni parça var. Facebook ve Spotify sizin için bunu kolaylaştırmaya yardımcı olmak için güçlerini birleştirdi. Bir şarkıyı paylaştığınız kişiler, Messenger’da doğrudan 30 saniyelik bir klip dinleyebilecekler, ancak tam olarak dinlemek için Spotify’ı açmaları gerekecektir. Bunun için bir Spotify uygulamasına ihtiyacınız olacak, ancak bundan sonra tümüyle düzgün bir yelken olacak:

 • Bir kişi seçin.
 • “Artı” sembolüne dokunun.
 • Spotify uzantısını açın. Bu, Facebook Messenger içinde Spotify’ı açacak ve göndermek istediğiniz şarkının, sanatçının veya çalma listesinin adını yazmanıza izin verecektir.
 • Müziğinizi seçin. Daha sonra otomatik olarak kişinize gönderilecektir.

Facebook Messenger’ı Snapchat’a dönüştürün

Snapchat’a ihtiyacınız olduğunu kim söyledi? Geçen sene Facebook’a ait sosyal medya sitesi Instagram, “Yoğun Hikaye” özelliğini tanıttı. Bu, tüm yoğun amaçlar için Snapchat’a çok benziyordu. Facebook Messenger bu fikre sahip çıkmış ve “Messenger Day” i tanıttı.

Messenger Günü, gününüzle ilgili güncellemeleri tüm arkadaşlarınızla veya yalnızca belirli kişilerle paylaşmanıza olanak tanır. Endişelenmeyin, mükemmel filtreyi veya en iyi açıyı seçerek kendinizi endişelendirmeniz gerekmez; tüm bu mesajlar 24 saat sonra kaybolur.

Diyor ki, sanatsever selfie filtreleri Aralık ayında piyasaya sürüldü. Ana ekranınızın altındaki fotoğraf simgesine basarak “Gününüze” başlayın ve kayda başlayın.

Facebook Messenger ile para gönderin

Artık Facebook Messenger ile yapabileceğiniz pek çok şeyden biri, uygulama yoluyla para gönderiyor. İlk şey ilk önce, bir şeyler ayarlaman gerekecek. Facebook Messenger’a bir kart eklemek için, uygulamanın üstünde Facebook simgenizi seçin. Ardından Ödemeler> Yeni Banka Kartı Ekle’ye gidin . Bundan sonra, gitmeye hazırsınız.

Uygulamaya para aktarmak için “+” seçeneğine ve ardından “Ödeme” ye dokunun. Parayı kimin alacağını seçin, tutarı girin ve ödeme bilgilerinizi ekleyin.

Facebook Messenger kullanarak bir sürüş iste

2015 yılında Facebook, kullanıcıların akıllı telefonlarda Messenger uygulamasından ayrılmadan bir sürüş yapmalarını sağlamak için Uber ve Lyft ile paylaşma şirketleri ile ortaklıklar kurmaya başladı. Erişmek için, ekranınızın altındaki küçük araba simgesini tıklamanız yeterlidir. Ekranın altındaki açılır pencerede, kullanmak istediğiniz hizmeti seçin.

Açıkçası, bu özellik sadece bu servislerin de bulunduğu şehirlerde kullanılabilir. Hiç Uber veya Lyft kullanmadınız mı? Sorun değil. Messenger’da yeni bir Uber veya Lyft hesabına kaydolarak birkaç saniyede kaydolabilir ve binmeye başlayabilirsiniz.

Bir botla etkileşim kur

Facebook chatbotosphere içine kafa kafaya atlıyor. Örneğin CNN veya Wall Street Journal gibi haber kuruluşları tarafından geliştirilen botlar, ilgi alanlarınıza veya sorgularınıza dayalı olarak Messenger sohbetinize haber bağlantıları sağlar; Bazıları, pizza siparişleri veya bir buket çiçek gibi, Messenger aracılığıyla doğrudan bir şey için sipariş vermenizi sağlar.

Bir algoritma ile konuşmak ister misiniz? Uygulamayı açın, sağ alttaki şimşek işaretine dokunun ve sohbet etmeye veya düzenli güncellemelere abone olmaya başlayın. Tüm bilgi ihtiyaçlarınızı karşılayan botlist.co’da mevcut botların bir listesi bulunabilir .

Facebook Messenger’da gizli basketbol oyununu oynayın

Alt menüdeki gamepad simgesini kullanarak Facebook Messenger’da birkaç farklı oyun oynayabilirsiniz, ancak emojinizde gizli bir oyun olduğunu biliyor muydunuz? Bir sohbet sırasında bir basketbol maçı yapmanıza izin veren bu harika özellik. Oyun ücretsizdir, ancak gizlenmiştir. Nasıl erişileceğini öğrenmek için aşağıyı okuyun.

Facebook Messenger gizli basketbol oyunu nasıl oynanır:

Kişilerinizden biriyle sohbet açın

Basketbol emojisini onlara gönder. Aşağıdaki soldaki ekran görüntüsünde kırmızı daire içine alınmış
Emoji gönderildikten sonra, oyuna başlamak için üzerine dokunun.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.