Facebook Messenger karanlık tema yayınlandı

/ 5 Mart 2019 / 2.249 / yorumsuz
Facebook Messenger karanlık tema yayınlandı

Geçtiğimiz yıl Ekim ayı içerisinde Facebook’un Messenger uygulaması için bir karanlık mod desteği sunacağı belirtilmişti. Oldukça fazla beklenen bu özellik sırasında, Facebook bu desteği kullandırmak için neredeyse 4-5 ay kadar bir süreç geçirdi. Böyle bir bekleyişten sonra Messenger’da karanlık mod desteği başladı. Şimdilik herkese gelmeyen bu özellik, zaman içerisinde tüm kullanıcılara sunulacak. İşte detaylar…

Yeni gelen karanlık mod veya karanlık tema, çok fazla kullanıcı tarafından bekleniyordu. Göz alan beyaz temalardan ziyade artık herkes dark veya gece teması koyu renkler görmek istiyor.

Facebook Messenger’a karanlık mod geldi!

Facebook Messenger uygulamasına gelen karanlık mod desteğini sizlerde kullanmak isterseniz eğer, bu özelliği kullanmanın çok basit olduğunu belirtelim. Herhangi bir mesaj içerisine girin ve karşıdaki kişiye hilal emojisini gönderin.

Bu hilal emojisini göndermeniz halinde, bir animasyon sizi karşılayacak ve ardından karanlık mod kullanımı için bildirim gelecek. Bildirime tıkladıktan hemen sonra karanlık modu etkinleştirebilir ve aktif bir şekilde kullanabilirsiniz. Karanlık modu etkinleştirdikten sonra Facebook, bu özelliği geliştirme aşamasında olduğu için size bir bildirim daha sunacak.

Uygulamanın bazı kısımlarında ise karanlık mod tam olarak çalışmıyor. Yinede özellik hakkında çok fazla detayın olmamasından kaynaklı, hangi cihazlarda ve hangi platformda çalışıp çalışmadığı ifade edilmemiş durumda.

Yinede bizler kendi denemelerimizde bu özelliğin yani karanlık modun çok basit bir şekilde çalıştığını gördük.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.