Facebook Messenger Rooms Nedir? Nasıl Kullanılır?

/ 4 Eylül 2020 / 5.105 / yorumsuz
Facebook Messenger Rooms Nedir? Nasıl Kullanılır?

Zoom’a benzerlik gösteren Facebook’un önemli bir yeniliği olan uygulama hakkında sizlere biraz bilgi vereceğiz.
Sosyal medya devi olan Facebook, önemli bir uygulama çıkarmaya hazırlanıyor. Zoom’un gündeme gelmesiyle, Facebook şirketi de buna benzer bir uygulama çıkarmayı planlıyor. Söylentilere göre 1-2 hafta içinde görüntüleneceği bekleniyor. Sunulacak hizmetin adı ise ‘’Facebook Messenger Rooms’’ uygulaması.

Virüsle birlikte hayatımıza iyice yerleşen uzaktan eğitim ve toplu görüntülü görüşmeler çok daha popüler oldu. Hayatımıza iyice yerleşen uzaktan eğitim ve toplu görüntülü görüşmeler çok popüler olmaya başladı. Evden çıkamayanlar, işini evden yürütenler vb. gibi birçok kişi için önemli bir yenilik olan bu uygulamanın aynı anda 50 kişi ile görüntülü konuşma özelliği mevcut olacaktır.

Facebook Messenger Rooms Uygulaması

Şimdilerde bu uygulamanın tutulup tutulmayacağı söz konusu ancak bu virüs artık bilinmeyen ülkelerde dahi çoğu yazılımın bilinmesini sağladığından dolayı en az popüler olan dahi kullanıcı sayısını ciddi şekilde arttırdı. Yani bu ihtimalin çok çok düşük olduğunu söyleyebiliriz. Çoğu rakip firmalar bu gibi uygulamaları geliştirerek daha iyi bir şekilde kullanıcıya sunma çalışmasında. Örneğin, hemen hemen herkesin kullandığı Whatsapp sohbet uygulaması da yeni gelişmelere göre görüntülü aramayı 8 kişiye çıkaracağı yönünde.

Facebook Messenger Rooms Nasıl Kullanılır?

Messenger Rooms kullanımı:
Uygulamada sohbetler sayfasına gidin.
Yeni bir oda oluştur düğmesine basın.
Daha sonra, odanın aktivitesini, kimin bulabileceği gibi gizlilik ayarlarını ve gerekirse daha sonra başlaması için bir zaman dilimi özelliklerini ayarlayın.
Daha sonra kimlerin katılabileceğini belirleyen davet et sayfasına gidin.
Buradan istediğiniz kişileri davet ederek sohbeti başlatabilirsiniz.
Bir oda sohbeti yaptıktan sonra, sohbetler sayfanıza kaydedilecek ve aynı kişileri tekrar kolayca bir arada bulabileceksiniz.
Söylentilere göre bu uygulamayı kullanabilmek için Facebook hesabınızın olması gerekmiyor diye bir bilgi yer alıyor. Ailenizle ve arkadaşlarınızla toplu bir şekilde görüşme imkanı sağlayan bu uygulamadan oda daveti aldığınızda istediğiniz cihazdan girebilirsiniz.
Bu uygulama bazı ülkelerde hâlâ yayınlanmamış olabilir. Örneğin, önce iOS yani iPhone için yayınlandı ve kısa süre sonra Android cihazlara da geliyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.