Facebook Messenger sorunları ve çözümleri

/ 12 Nisan 2018 / 2.237 / 1 Yorum
Facebook Messenger sorunları ve çözümleri

Facebook Messenger sorunları ve çözümleri

Bir süredir, Facebook Messenger, Facebook uygulamasından tek başına, daha güçlü bir haberci hizmeti haline geldi ve kardeşi WhatsApp ile rekabet edebilecek durumda. Ancak bağımsızlığı, onu bataryaya ve belleğe açlığını da sağlıyor ve şimdi kendi endişeleriyle geliyor. İşte en yaygın Facebook Messenger sorunları ve çözümleri.

Facebook Messenger’ın bellek ve güçten daha fazla pay aldığını gördük. Bunun nedeni Facebook’un uygulamayı güncellemeleri ve bildirimleri saplantılı olarak kontrol etmesidir. Telefonunuz uykuda veya sinyalsiz olsa bile, uygulama bir şey yapmak için bir sebepten dolayı aralıksız aramaya devam eder. Uygulama aynı zamanda çok fazla depolama alanı kaplıyor.

Facebook Messenger telefonunuzla arkadaş değilse, uygulamayı kaldırın. Ardından, mobil siteye ana ekranınıza bir kısayol ekleyin ve sitenin bunları almaya devam etmek istiyorsanız push bildirimlerini size göndermesine izin verin veya mobil site için kaplamalardan biraz daha az olan bir çift uygulama olan Metal veya Tinfoil‘ı yükleyin. . Bu seçeneklerden herhangi biri dahili depolama alanı, RAM tüketimi ve pil ömrü tasarrufu sağlayacaktır.

Messenger’da Mesaj gönderemiyorum veya alamıyorum sorunu

Arkadaşınıza bir etiket göndermeye çalışıyorsanız ve Facebook Messenger yaşamsal yazışmaları sağlamıyorsa, umutsuzluğa kapılmayın. Durum tüm kavrayışların ötesinde umutsuz görünse de, çözüm çok basit olabilir.

Öncelikle, uygulamanın güncel olduğundan emin olun. Google Play Store‘a gidin, menü düğmesine basın ve Uygulamalarım ve oyunlarım‘a basın . Buradan Messenger‘ın bir güncellemeyi bekleyen uygulamalar arasında olup olmadığına bakın. Eğer öyleyse, sadece üzerine basın ve Güncelle düğmesine basın.

Alternatif olarak, Facebook Messenger bağlanmıyorsa, mobil siteyi deneyin.

Ayrıca , Facebook Messenger’ın bölgenizde olup olmadığını veya diğer kullanıcıların sorun yaşadığını görmek için buraya göz atabilirsiniz . Facebook’un sizi psikolojik testler yapmak için kullanıp kullanmamasına bakılmaksızın , hizmetin geri gelmesini beklemek zorunda kalabilirsiniz.

Messenger’ın güncel olup olmadığını kontrol etmek için Google Play Store‘u ziyaret edin.

Messenger’da Mesajlarımın tümü (veya bazıları) kayboldu

Mesajlarınızı yanlışlıkla sildiyseniz, kolayca yapılmazsa, şansınız kalmaz; mesajları geri getiremezsiniz Ama belki de onları arşivlediniz, bu durumda şanslısınız demektir.

Mobil veya masaüstü sitesine gidin, iletiler düğmesini tıklayın, ardından Tüm > Diğer> Arşivlenenler (masaüstü kullanıcıları için) veya iletilerinize gidin, Tüm iletileri göster‘e basın, en alta ilerleyin ve Arşivlenmiş İletileri Görüntüle‘ye (mobil sitede) basın ) ve orada uzun mesajınızı bulabileceğinizi görün.

Facebook Messenger çalışmıyor sorunu

Eğer Messenger, büyük arızalı silahlarını çıkarır ve boş bir ekran verirse ya da çok şey alıyorsanız Ne yazık ki Facebook Messenger mesajları durdurduysa , denemek için birkaç şey vardır.

Öncelikle, Ayarlar> Cihaz hakkında> Yazılım güncellemesi> Şimdi güncelle‘ye giderek Android işletim sisteminizin güncel olup olmadığını kontrol edin . Wi-Fi‘ye bağlı olduğunuzdan emin olun ve bunu yapmadan önce bataryanızın yüzde 50’den fazla olduğunu kontrol edin. Telefonunuz bir güncellemeye ihtiyaç duyuyorsa, yüklemek sorunu çözmek için yeterli olabilir, aksi halde okumaya devam edebilirsiniz.

Ardından, Ayarlar> Uygulamalar> Uygulama yöneticisi> Tümü> Messenger‘a gidip Verileri temizle ve Önbelleği temizle‘yi tıklayın.

Önbelleği ve verileri temizlemek, çoğu sorunu gidermeye yardımcı olmalıdır.

Google Play Store’u açıp menü düğmesine basarak ve Uygulamalarım ve oyunlarım’a basarak uygulamanın güncel olduğundan emin olun . Buradan, Messenger’ın bir güncellemeyi bekleyen uygulamalar arasında olup olmadığına bakın ve üzerine basıp Güncelleme düğmesine basın .

Son olarak, uygulamayı kaldırmayı ve yeniden yüklemeyi deneyin. Ayarlar> Uygulamalar> Uygulama yöneticisi> Tümü> Messenger ve basın Kaldır. Ardından Play Store’a gidin ve tekrar indirin.

Tartıştığınız herhangi bir sorun varsa yorumlarda bize bildirin ve bunları çözmek için elimizden gelenin en iyisini yapacağız.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Facebook Messenger sorunları ve çözümleri (1 Yorum)