Facebook Messenger Üzerinden Grup Görüntülü Görüşme Nasıl Yapılır?

/ 2 Mart 2018 / 1.447 / yorumsuz
Facebook Messenger Üzerinden Grup Görüntülü Görüşme Nasıl Yapılır?

Facebook Messenger Üzerinden Grup Görüntülü Görüşme Nasıl Yapılır?

Anlık mesajlaşma uygulamaları arasındaki konumunu güçlendirmek için yenilikler yapmayı sürdüren Facebook Messenger şimdi de gruplar için görüntülü görüşme özelliğini aktif hale getirdi. Mobil uygulamalar için geliştirilen Messenger mesajlaşma uygulaması hatırlanacağı üzere ilk olarak geçen sene kişiler arasında görüntülü görüşme özelliğini aktif hale getirmişti. Yani birebir yapılan sohbetlerde istenirse görüntülü görüşme özelliği aktif hale getiriliyordu. Yapılan yenilik ile beraber artık gruplar içinde görüntülü görüşme yapılmasının önü açıldı. Peki, Facebook Messenger üzerinden grup görüntülü görüşme nasıl yapılır?

Messenger Grup Görüntülü Görüşme Nasıl Gerçekleştirilir?

Öncelikle gruplar için görüntülü görüşme özelliği en fazla 6 kişilik gruplar içerisinde kullanılabilmektedir. Daha fazla katılımcıya sahip olan grup görüşmelerinde ne yazık ki bu özellik kullanılamamakta olup sadece sesli katılım özelliği kullanılır. Bu nedenle görüntülü görüşme yapmak istediğiniz gruplarda mutlaka katılımcı sayısına dikkat etmeniz gerekir. Görüntülü görüşme taleplerinin son derece yoğun olması nedeni ile harekete geçen Facebook sonunda bu özelliği aktif hale getirdi ve tüm dünya genelindeki kullanıcılarına eş zamanlı olarak hizmete açtı. Bu özelliği kullanmak için;

  • İlk olarak görüntülü görüşmek yapmak istediğiniz grup hesabını kurun ya da mevcut hesap varsa bu hesabı açın. Ancak kullanıcı sayısının 6 kişiyi geçmemesine özen gösterin.
  • Ekranın hemen sağ üst bölümünde yer alan video simgesine dokunun ve diğer grup üyelerine görüntülü görüşme bildirimi gitmesini sağlayın.
  • Diğer grup üyelerinin bu bildirime onay vermesi ile Facebook Messenger grup görüntülü görüşme özelliği aktif hale gelecektir.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler