Facebook Messenger Live Location Konum Özelliği

/ 29 Ekim 2017 / 693 / yorumsuz
Facebook Messenger Live Location Konum Özelliği
Facebook Messenger’a Konum Güncellemesi!
Facebook’un kullanıma sunduğu Live Location özelliği ile kullanıcılar Facebook Messenger üzerinden anlık konumunu belirtebilecek.
Sürekli yeni güncellemeleri ile kullanıcılarına birçok yeni özellik sunan Facebook, bu sefer tam nokta atışı yaparak, birçok kullanıcının ihtiyacı olan anlık konum bildirme imkanını sundu. Live Location yani Türkçesi ile Anlık Lokasyon, Messenger’da sohbet ettiğiniz sırada karşı tarafa harita üzerinden konumunuzu belirtmenizi sağlayan bir özellik. Özellik kişisel sohbetlerin yanı sıra grup konuşmalarında da kullanılabilecek. Her ne kadar sevilmesi beklenen, aranan kan olan bir uygulama olsa da, kullanmak istemeyen kullanıcılar da olabilir tabii ki.

 Kullanmak istemeyenler olduğu takdirde, özellik kolayla kapanabiliyor. 
Facebook, kullanıma sunduğu yeni özellik için, “Bir süredir test aşamasını sürdürdüğümüz Live Location özelliği için insanların ihtiyacı olduğunu düşündüğümüzü söyleyebiliriz. Özellikle bir buluşmaya giderken insanlara ne kadar yakında olduğunuzu gösterebilmek ya da oda arkadaşınıza geceleri evden ne kadar uzakta olduğunuzu tarif edebilmek için kullanabilirsiniz. Yerinizi ister tek kişiyle, isterseniz de bir grup insanla paylaşabilirsiniz. Bu tamamen size kalmış!” şeklinde mizahi olan bir resmi açıklamada bulundu. 
Özellik, hem iOS hem de Android kullanıcılarına sunuldu. Konumunuzu, Messenger uygulamasındaki Location simgesine tıklayıp, harita üzerinden paylaşımda bulunabilirsiniz. Harita, anlık olarak yerinizi takip edip bildirebiliyor. Güncellemeyi henüz kullanamıyorsanız, bir süre bekleyebilirsiniz. Genel olarak güncellemeler bazı kullanıcılara geç gelebiliyor. 

Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.