Facebook Messenger’da Gizli Konuşmaları nasıl kullanabilirsiniz?

/ 6 Ocak 2019 / 2.935 / yorumsuz
Facebook Messenger’da Gizli Konuşmaları nasıl kullanabilirsiniz?

 

Facebook Messenger’da Gizli Konuşmalar nasıl kullanılır?

Muhtemelen Facebook Messenger‘ı kullanıyorsanız, şifrelemeyi kullanan ”secret Conversation” yeni gizli mesaj özelliklerini kullanmak isteyeceksiniz. Facebook Messenger’da Gizli Konuşmaları nasıl kullanabileceğiniz hakkında size yardımcı olacağız.

Facebook, son haftalarda 900 milyon kullanıcıyı aşan Messenger’a Gizli Konuşmalar eklemeyi tamamladı. Bu özellik kullanıcıların mesajlarını şifrelemesine izin verir, böylece başka kimse onları okuyamaz (konuşmadakiler hariç), hatta Facebook ya da kanun uygulayıcıları okuyamaz. İOS ve Android‘de kullanılabilir.

Facebook Messenger’da gizli mesajlar nasıl gönderilir?

• En son sürüme sahip değilseniz Facebook Messenger uygulamasını güncelleyin.
• Ekranın sağ üst köşesindeki ‘i’ simgesine dokunun.
• Listeden Gizli Konuşma’yı seçin.
• ‘Aç’ı seçin.

Oldukça kolay ve öyle olmalı. Unutulmaması gereken bir nokta, bir kez açıldığında, kullandığınız cihazın mesaj göndermek ve almak için kullanabileceğiniz tek cihaz olacaktır. Tüm Facebook Messenger için küresel bir ayar yerine, her belirli konuşma için etkinleştirmeniz gerekir. Gizli konuşmalar kişinin profil resmi tarafından bir asma kilit simgesine sahiptir.

Bu özellik, gönderenlerin, beş saniye ile bir gün arasında değişen Snapchat tarzı bir son kullanma süresiyle mesaj göndermesine de olanak tanır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.