Facebook Messenger’da paranızı nasıl gönderebilirsiniz?

/ 21 Ocak 2019 / 955 / yorumsuz
Facebook Messenger’da paranızı nasıl gönderebilirsiniz?

 

Facebook Messenger’da nasıl para gönderilir?

Facebook, Messenger aracılığıyla arkadaşlarınıza ücretsiz para gönderme seçeneğini ekledi. İşte Facebook Messenger’dan nasıl para gönderileceği.

Bu özelliğin şimdilik yalnızca ABD’de etkin ve ABD banka kartı (kredi kartı veya diğer kartlar kabul edilmiyor) kaydedilmesini gerektiriyor, ancak yakında Birleşik Krallık’ta da kullanılabilir hale gelecektir ve daha sonra yaygınlaşacaktır. Kullanıcıların en az 18 yaşında olmaları ve tercih ettikleri para birimlerinin ABD Doları olması gerekir (Facebook’ta Ayarlar, Ödemeler, Hesap Ayarları, Tercihleri ​​kontrol etmek için).

Servis PIN koruması kullanıyor ve Facebook’a göre endüstri lideri güvenlik standartlarına uyuyor.

Başlamak için, öncelikle Facebook Messenger’ın App Store veya Google Play’de güncel olduğundan emin olun.

Messenger’da nasıl para gönderilir?

• Messenger’a (ABD) bir banka kartı ekleyin. Android’de profil simgesine tıklayın ve Ödemeler seçeneğine gidin; iOS’da Ayarlar, Ödemeler bölümüne gidin. Yeni Banka Kartı Ekle seçeneğini tıklayın.

• Para göndermek istediğiniz arkadaşınızla sohbet açın ve Diğer düğmesine basın (Android’de dikdörtgende üç noktalı bir simgedir).

• Bir daire içinde dolar işareti gösteren simgeye dokunun.

• Sağ üst kısımdaki Pay seçeneğine dokunun ve işlemi tamamlayın. Alternatif olarak, bir ödeme yapılmasını istemek için İstek üzerine dokunabilirsiniz. Yanlışlıkla yanlış miktarda gönderirseniz, anlık düzeltemeyeceğiniz için dikkat edin. Bunun yerine, ödemeyi reddetmek veya geri göndermek için isteyin.

• Para alabilmek için Messenger’da kayıtlı bir ABD banka kartınızın da olması gerekir, ancak bankanızın bu parayı kullanabilmesinin beş güne kadar sürebileceğini unutmayın. Birden fazla kartınız varsa ve ödemeleri almak için belirli bir kart kaydettirmek istiyorsanız, Ayarlar, Ödemeler bölümüne gidin ve Banka Kartları altında kullanmak istediğiniz kartı seçin ve ‘Bu Kartla Para Kabul Et’ seçeneğine dokunun.

• Mesaj ödeme geçmişiniz Ayarlar, Ödemeler, Ödeme Geçmişi’nde görülebilir.

• ABD’deyseniz ve Messenger’da para gönderemiyorsanız, bunun nedeni, arkadaşınızın hesaplarına banka kartı eklememesi, işlemi reddetmesi veya ödemelerinin Facebook hesaplarında devre dışı bırakılması olabilir. Alternatif olarak, kendi kartınızla ilgili sorunlar olabilir, bu durumda bankanızı aramalısınız.

Not: Şarlar diğer ülkeler içinde aynı olacaktır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.