Facebook Messenger’ı Devre Dışı Bırakma İşlemi

/ 26 Ağustos 2019 / 1.006 / yorumsuz
Facebook Messenger’ı Devre Dışı Bırakma İşlemi

Popüler sosyal medya uygulaması olan Facebook’ta Messenger uygulaması sayesinde mesajlaşma özelliğini kullanabiliyoruz. Messenger ayrı bir uygulama olarak cihaza indiriliyor ve istemeyenler bu uygulamayı devre dışı bırakıyor. Devre dışı bırakıldığı zaman Facebook üzerinden mesaj bildirimlerini alamayacağınızı da belirtelim.

Devre dışı bıraktıktan sonra istediğiniz zaman yenileme imkânınız olduğunuzu da belirletelim. Facebook Messenger sayesinde sohbet seçeneği karşımıza çıkıyor ve isteğe göre devre dışı da bırakılabiliyor. Facebook Messenger uygulamasını devre dışı bırakmak için aşağıda bulunan adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

  • İlk olarak Messenger uygulamasını açın.
  • Messenger uygulamasını devre dışı bırakmak için Facebook hesabınızın kapatılması gerekiyor.
  • Facebook uygulamasını kapatmak için uygulamaya giriş yapıp, sağ tarafta yer alan profil simgesine tıklayın.
  • Gizlilik ve Koşullar seçeneğine geçin.
  • Daha sonra dondur seçeneğine tıklayın.
  • Alt kısma şifrenizi girin ve açıklama alanını okuyup dondur seçeneğine tıklayın.
  • Yukarıda yer alan adımlar sayesinde Facebook hesabınızı dondurmuş olursunuz.

Facebook hesabınızı kapattıktan sonra Messenger uygulamasını isteğe göre kullanabilirsiniz. Ancak Messenger uygulamasını da devre dışı bırakmak istiyorsanız hesabınızı kapattıktan sonra karşınıza Messenger’ı dondur seçeneği çıkacaktır. Messenger uygulamasını bu adımlar sayesinde devre dışı bırakmış olursunuz. Tekrar kullanmak istediğiniz zaman Facebook hesabınızı aktif etmeniz yeterli olacaktır.

Facebook kullanırken Messenger uygulamasını kullanmak istemiyorsanız, Messenger uygulamasını kaldırmanız yeterli olacaktır. Ancak Messenger üzerinden mesajların tekrar gelecektir, sadece siz bu mesajları göremeyeceksiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.