Facebook Otomatik Video Oynatma Ayarı Nasıl Kapatılır?

/ 24 Kasım 2017 / 1.776 / yorumsuz
Facebook Otomatik Video Oynatma Ayarı Nasıl Kapatılır?

Facebook Otomatik Video Oynatma Ayarı Nasıl Kapatılır?

Cep telefonunuzu gün içerisinde elinizden düşürmüyor ve dışarıda iken Facebook üzerinden yapılan paylaşımları yakından takip ediyorsanız internet kotanızın hızlı tükendiğinden şikayetçi olabilirsiniz. Facebook haber kaynağı üzerinden yayımlamış olduğu videoları otomatik oynama ayarı ile yüklediği için yapılan bu değişiklik internet tüketimini oldukça arttırmış durumda. Sizde mobil veri kullanımınızı düşürmek ya da sınırlı internet kullanımı hakkınızı bu tip videolar ile tüketmek istemiyorsanız Facebook otomatik video oynatma özelliğini devre dışı bırakmanız gerekiyor. Peki, Facebook otomatik video oynatma ayarı nasıl kapatılır?

Bilgisayardan Facebook Otomatik Video Oynatma Kapatma

Bilgisayarınız üzerinden videoların otomatik olarak oynatılması işlemini iptal etmek istiyorsanız Facebook hesabınıza giriş yapın ve hemen sağ üst köşede yer alan minik ok işaretini tıklayın. Aşağı ok butonunu tıkladıktan sonra açılan seçenekler arasında aşağıda yer alan ayarlar bölümünü seçin ve bu arada yer alan videoları otomatik oynat özelliği için seçili olan “varsayılan” tercihini iptal ederek kapalı konuma getirin. Bu sayede bilgisayarınızdan Facebook hesabınıza giriş yaptığınızda artık videolar otomatik olarak açılmayacaktır.

Android Cihazlarda Facebook Otomatik Video Oynatma Kapatma

Android işletim sistemini kullanan cihazlarda Facebook otomatik video oynatma özelliğini devre dışı bırakmak için Facebook uygulamasının ana penceresinde yer alan sağ üst kısımdaki üç yatay çizgiyi tıklayın ve sonra sırası ile uygulama ayarları, otomatik oynatma seçeneği, videoları asla otomatik oynatma butonlarına basıyoruz.

İOS Cihazlarda Facebook Otomatik Video Oynatma Kapatma

Bunun için iPhone ya da iPad cihazınızdan Facebook uygulamasını açın ve üç yatay çizgiye basarak ayarlar bölümüne giriş yapın. Ardından videolar ve fotoğraflar, otomatik oynatma adımlarını takip ederek videoları asla otomatik oynatma seçeneğini tıklayın.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.