Facebook Oturumunu Diğer Cihazlardan Nasıl Kapatabilirim?

/ 23 Haziran 2019 / 593 / yorumsuz
Facebook Oturumunu Diğer Cihazlardan Nasıl Kapatabilirim?

Bu yazımızda Facebook oturumunu başka cihazlardan nasıl kapatabileceğiniz konusunda sizlere yardımcı olacağız. Teknoloji gün geçtikçe ilerliyor ve bu ilerlemeyi kötü yöne çeken insanların sayısı da çoğalıyor. Bu insanları dikkate aldığımız zaman sosyal medya hesaplarımızın güvenliğini daha da çok arttırmak isteyebiliriz. Facebook hesabınızı diğer cihazların erişip erişmediğini merak edebilirsiniz. Bu yazımızda ise bu cihazların erişimini engelleme yönteminden bahsedeceğiz.

Facebook uygulaması giriş yapılan tüm cihazları izler ve aynı zamanda kaydeder. Kaydedilen cihazları görmek çok basit bir işlemdir. Aynı zamanda cihazlarda yer alan oturumları da sonlandırmak kolay bir yoldur. Eğer siz de diğer cihazlarda yer alan oturumunuzu kapatmak istiyorsanız aşağıda yer alan adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Diğer cihazlarda açık olan oturumunuzu kapatmak için ilk olarak Facebook hesabınıza girin ve ardından ayarlar alanına geçiş yapın. Daha sonra güvenlik ve giriş adımlarını takip edin. Bu alanda oturumunuzun açık olduğu tüm cihazların listesini göreceksiniz. Eğer çok fazla veri var ise daha fazla gör alanına tıklayarak daha fazla detay alabilirsiniz.

Bu alanda konum yerine tıkladığınız zaman hesabınızın aktif olduğu hesaplara dair bilgi verecektir. Karşınıza şu an aktif şeklinde bir yazı çıkıyorsa, oturumun şu an açık olduğu anlamına gelmektedir. Giriş yapılan hesapların aktifliğini sonlandırmak için ise, yan kısmında yer alan üç noktaya tıklayıp çıkış yap butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.