Facebook Oyun Davetleri Artık Tarih Oluyor

/ 18 Kasım 2017 / 569 / yorumsuz
Facebook Oyun Davetleri Artık Tarih Oluyor

Facebook Kullanıcılar Tarafından Veto Edilen Uygulamayı İptal Etme Kararı Aldı

İlk çıktığı dönemde yoğun eleştiri alan ve pek çok kişiyi Facebook hesaplarını iptal etmenin eşiğine kadar getiren üçüncü parti uygulama davetleri için sonunda beklenen müjdeli haber geldi. Facebook tarafından yapılan açıklamaya göre bundan sonra sosyal medya platformu üçüncü parti uygulama davetiyelerini devre dışı bırakacağı haberini duyurdu.

Uygulama Davetiyeleri Artık Tarihe Karışacak

Facebook’ta çok aktif olmayan kullanıcılar genelde uygulama davetlerinin yer aldığı Facebook bildirimleri ile uğraşmaktan şikâyetçi olurken yapılacak olan bu değişiklik ile beraber artık bu sorun ortadan kaldırılacak. Aktif kullanıcılar tarafından sürekli olarak gönderilen uygulama davetiyeleri bu şekilde artık bir sorun olmaktan çıkarılacak ve diğer kullanıcıların deyim yerindeyse tacize uğramalarının da önüne geçilmiş olacak. Geliştiriciler bloğunda yayımladığı bir yazı ile resmen duyurulan bu yeni özelliğe ek olarak bir dizi değişiklik yapılacağı da bildirildi.

Facebook’ta Oyun Oynayan Arkadaşlarınız Artık Sorun Olmayacak

Tam bir oyun tutkunu olan arkadaşlarınız artık sizin için bir sorun olmaktan çıkacak ve isteğiniz dışında size yollanan oyun isteklerine maruz kalmanızın önüne geçilecek. Ancak özellik bir anda değil kademeli olarak kaldırılacak. Yeni özelliğin tam olarak devreye girmesi ise en geç 2018 yılının 6 Şubat tarihinde tamamlanmış olacak. Bu değişime ek olarak artık üçüncü devre parti uygulamalarını beğenmek isten kişilerin kullanmış oldukları beğen düğmeleri de kaldırılacak ve beğenmek isteyen kişilerin sayfayı ziyaret etmeleri zorunlu olacak.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.