Facebook Portal Android’e geldi!

/ 30 Mayıs 2019 / 967 / yorumsuz
Facebook Portal Android’e geldi!

2018 yılında sunulan Facebook Portal ve Portal Plus Türkiye’deki kullanıcıları pek etkilememiş olsa bile, dünya çapında sevilen bir ürün oldu. Kısa süre önce ise Facebook Portal için Android uygulaması yayınlandı. İşte detaylar..

Facebook Portal için Android uygulama geldi!

Facebook Portal sizlerinde bildiği gibi 10.1 inç bir akıllı asistan olarak geliyor. Yüksek çözünürlüğe sahip kamera ve hoparlör sistemi ile beraber Facebook ve WhatsApp‘tan çok güzel görüntülü görüşme yapmanıza olanak sağlanılıyor.

Hatta AR filtreleri ve sesli komut desteği sunmasıyla beraber cihazın albümünü evde dekorasyon olarak kullanmanız da mümkün. Yapay zeka ile beraber Alexa‘dan sesli komutları aldığını belirtelim. Cihazı daha çok işlevsel hale getiren Facebook, Portal için bağımsız Android uygulamalarını geliştirdi. Bu yeni uygulama ile beraber cihazlarınızı çok daha kullanışlı ve akıllı hoparlör olarak kullanabilirsiniz.

Eğer uygulama telefona kurulu olursa direk, cihazların ekranına istediğiniz görüntüleri gönderebilir ve gösterebilirsiniz. Şuan için çok fazla işlevi bulunmayan cihazın ilerleyen günlerde daha önemli güncellemeler alacağı kesin. Buna ek olarak akıllı asistanların her gün bir adım daha hayatımıza giriyor olduğunu belirtelim.

Ayrıca uygulama ile Facebook‘un bu cihazı çok daha özel hale getirmesi bekleniyor. Sizlerde Play Store mağazasından ücretsiz olarak indirip kullanabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.