Facebook Portal vs Facebook Portal Plus: Fark nedir?

/ 17 Aralık 2018 / 484 / yorumsuz
Facebook Portal vs Facebook Portal Plus: Fark nedir?

 

Facebook Portal

 

Facebook Portal size ve milyarlarca kişiye hizmet sunan akıllı bir ekrandır. Ekranı küçüktür ve küçük olması aynı zamanda günlük kullanım için daha pratik bir seçenek haline getirir.

 

 

Facebook Portal Artıları

 

+ Facebook üzerinden kesintisiz video görüşmeleri.
+ Alexa dahil olmak üzere üçüncü taraf hizmetlerinin büyüyen listesi ile uyumluluk.
+ AI destekli akıllı kamera özellikleri.
+ Uygun gizlilik korumaları.

 

Facebook Portal Eksileri

Tabletler kadar yetenekli değil.
Sadece 720p çözünürlük.

 

 

Facebook Portal Plus

 

Facebook Portal Plus, orijinal Portal ile aynı yazılım deneyimini sunar, ancak çok daha büyük bir boyutta. Daha büyük hoparlörler ve daha keskin bir ekranın yanı sıra gözünüze değer verir.

 

 

Facebook Portal Plus Artıları

+ Büyük 1080p ekran.
+ 20w hoparlörler.
+ Manzara ve portre arasında dönüştürülebilir.

Facebook Portal Plus Eksileri

Biraz hantal.
Pahalı.

Çoğu insan için, Facebook Portalı yeterince akıllı ekrandan daha fazlasıdır. Evin herhangi bir odasına sığabilecek 10.1 inçlik bir yazı tahtası. Portal Plus tam olarak çevik değil, ama bir görüntülü görüşme cihazının cehennemi(sonu anlamında).

 

 

Daha büyük her zaman daha iyi değildir

 

Facebook Portalı siz, Facebook seven arkadaşlarınız ve aileniz için mükemmel akıllı ekran olarak sunulan ilginç bir cihazdır. Gerçekten de, Portal Facebook hesabınızla en kapsamlı ve cilalı etkileşimi sunuyor.

Sevdiklerinizi arayabilir ve telefon, bilgisayar veya Facebook ile uyumlu diğer cihazlarda olsalar bile onlarla konuşabilirsiniz. Dahası, en yakın arkadaşlarınız için doğum günü hatırlatıcıları ve durum göstergeleri gibi şeyler sizi bağlı tutar.

Eğlence, 1280 x 800 çözünürlük ile birlikte gelen 10.1 inçlik bir ekranda gerçekleşir. Bu, görüntülü arama ve diğer temel kullanımlar için o kadar da kötü değil, ancak Facebook portalında videoları izleyebileceğinizi düşünürsek, en azından 1080p olmasını beklerdik.

 

Facebook Portalı Facebook Portal Plus
Ekran boyutu 10.1″ 15.6″
Ekran çözünürlüğü 1200 x 800 (WXGA) 1920 x 1080 (FHD)
Kamera 12MP, 140 ° Görüş Alanı 12MP, 140 ° Görüş Alanı
Hoparlörler 2 tam aralıklı 10w sürücüleri 2 20w tweeter + 4 “bas
Mikrofon 2 ön, 2 arka 360 ° dizi 2 ön, 2 arka 360 ° dizi
Kablosuz WiFi 802.11a / b / g / n / ac, Çift bant MIMO (2,4 GHz ve 5 GHz) WiFi 802.11a / b / g / n / ac, Çift bant MIMO (2,4 GHz ve 5 GHz)
Bluetooth Bluetooth 4.2 Bluetooth 4.2
Diğer özellikler Ortam Işığı Sensörü, Kamera Kapağı Ortam Işığı Sensörü, Kamera Kapağı
boyutlar 9,84 “G x 8,20” Y x 3,68 “D 8.78 “G x 17.71” H x 5.73 “D (Dikey)
Renkler Siyah beyaz Siyah beyaz
Fiyat 200 $ 350 $

 

Facebook Portal Plus’ın devreye girdiği yer burası. Daha hoş bir 1920 x 1080 başka bir deyişle 1080p çözünürlüğe sahip daha büyük bir 15,5 inç ekrana olması onu cazip kılıyor. Ayrıca ekranı manzara ve portre modları arasında dönüştürebilir olması.

Büyük ekranın yanında, Facebook Portal Plus, 2 tweeter ve 1 bas woofer içeren daha güçlü 20w hoparlör sunuyor. Bu yetenekli bir ev konuşmacısı olmak için yeterince yetenekli kılar.

Hangi işlevsellikten bahsetsek, Facebook Portal Plus diğer tüm alanlarda Facebook Portalı ile eşleşiyor. Her ikisi de, nesneleri görüş alanından korumak için otomatik olarak kaydırıp yakınlaştırır, aynı AI donanımlı 12MP kameraya sahiptir. Her ikisinde de konuştuğunuz yerden bağımsız olarak net ses sunmak için 4 yönlü mikrofona sahiptir. Ve ikisinin de Facebook’un yanı sıra Spotify, Alexa, Food Network, Pandora ve iHeartRadio’nun beğenilerini içeren aynı hizmetlere erişimi var.

Bu bir tercih meselesi haline geliyor, o zaman: ekranlarınızı büyük mü yoksa küçük mü seviyorsunuz? Bunu aklınızdan çıkarmayın ve şaşırtıcı farkın fazladan 150 $ değerinde olduğunu düşünün.

Birçoğunuz, maliyet farkındaki hisleriniz ne olursa olsun, daha küçük olanı tercih edecektir, ve bu bizce de iyi tercihtir. Aslında, bu şeyleri evlerinde nereye taşıyabilecekleri konusunda esnek olmak isteyenler için harika. Temel Facebook Portal modeli bu konuda avantajlıdır, bu nedenle evinizin her odasında bir Facebook Portal Plus koymak için binlerce dolarınız yoksa, küçük model tam olarak ihtiyacınız olan şey olabilir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.