Facebook profilinizin güvenli olmadığını mı düşünüyorsunuz?

/ 11 Aralık 2018 / 436 / yorumsuz
Facebook profilinizin güvenli olmadığını mı düşünüyorsunuz?

 

Android’de Facebook Güvenlik Kontrolü Nasıl Kullanılır?

 

Facebook hesabınızı güvende tutmak, sosyal medya platformunu kullanmanın en az eğlenceli kısmıdır, oradan da alakasız reklamların dağları arasında gezinerek. Ancak, daha az eğlenceli olan bir hesabın ele geçirilmesini önlemek istiyorsanız çok önemlidir. PC’lerde halihazırda mevcut olan Facebook’un Güvenlik Kontrolü protokolü artık Android platformuna doğru ilerledi ve onu etkinleştirmek oldukça basit.

Facebook , web sitesinin Güvenlik bölümündeki süreci açıkladı ve bu da kontrolün ne yaptığını açıklıyor. Etkinleştirdiğinizde, protokol etkin olmayan tarayıcılarda ve cihazlarda Facebook’tan çıkış yapmanıza yardımcı olacak, Giriş Uyarılarını açacaktır (bu, başka birinin hesabınıza erişmeye çalışıp çalışmadığını bildirir) ve güçlü şifreler nasıl oluşturulacağını size gösterir.

Güvenlik Kontrolü’nü Facebook uygulamasının iOS sürümüne dahil eden bir güncelleme yakında kullanıma sunulacak, ancak Android Facebook oturumları için en popüler mobil platform olduğundan, şirket Google’ın işletim sisteminin önce gelmesi gerektiğini düşünüyordu.

İşte nasıl çalışır:

1. Android cihazınızda Facebook uygulamasını açın.

2. Seçenekler menüsünden Yardım Merkezi’ni seçin.

3. Güvenlik Kontrolü için Arama

4. Güvenlik Denetimi Başlat’a dokunun.

Hepsi bu kadar. Buradan, keşfetmek istediğiniz seçeneği seçin, etkin olmayan cihazlardan çıkış yapın, uyarıları etkinleştirin veya şifrenizi güçlendirin.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.