Facebook Sayfa Kategorisi Değiştirme

/ 4 Mayıs 2019 / 644 / yorumsuz
Facebook Sayfa Kategorisi Değiştirme

Yıllardır popülerliğini koruyan Facebook, aynı zamanda Facebook hesabı üzerinden açılan sayfalar ile etkinlikler oluşturulabilir. Facebook sayfalarında yapacağınız etkinlik, kategori ya da türüne göre kendini belli eder.

Yani bu duruma örnek verecek olursak; müzik, sanatçı, eğlence, marka, ortak hedefleme, ürünler, yerel işletmeler gibi kategori seçeneğinde bulunabilirsiniz. Hatta Facebook sayfa kategorisini resmi Instagram hesabınızla birleştirip, Instagram profilinize bağlayarak profilinizde bir yazı oluşturabilirsiniz.

Yukarıda anlattığımız gibi Instagram tanınmış profil uygulanabilir. Bu yazımızda ise sizlere tanınmış profil yazısını değiştirme konusunda yardımcı olacağız. Yani Facebook sayfa kategorisi nasıl değiştirilir? bu sorunun cevabını arıyorsanız aşağıda yazan yazıyı okumanız yeterli olacaktır.

Facebook Sayfa Kategorisini Nasıl Değiştirebilirim?

Facebook hesabınız tanımlı açılan Facebook sayfalarda belirlenen kategori adı altında içeriğini daha sonra da sayfa değişikliğine ya da türüne göre değiştirme ihtiyacı oluşur. Bu yazımızda ise Facebook sayfa türü değiştirme konusunda vereceğimiz yöntem sayesinde nasıl yapılacağını anlatacağız.

  • Facebook sayfa kategorisini değiştirmek için ilk olarak sayfanıza geçiş yapın.
  • Daha sonra size ait olan ya da yöneticiliğini üstlendiğiniz sayfalar türünün işlemini gerçekleştirmek için, sayfanın sol üst kısmında bulunan ‘hakkında’ alanına tıklayın.
  • Ardından genel alanını seçin.
  • Daha sonra Kategori alanına tıklayın.
  • En son ise Düzenle alanına tıklayın.
  • Üst kısımda bulunan adımları takip ederek değiştirmek istediğiniz kategori alanını seçerek girişinizi sağlayabilirsiniz.  Facebook sayfa kategori değiştirme işlemi yukarıda olan kısa işlemden ibarettir.

Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.