Facebook Şifre Değiştirme İşlemi

/ 23 Ekim 2019 / 680 / yorumsuz
Facebook Şifre Değiştirme İşlemi

Popüler sosyal medya uygulaması olan Facebook’ta şifrenizi nasıl değiştireceğiniz konusunda yardımcı olacağız. Eğer Facebook şifrenizi değiştirmek istiyorsanız aşağıda yer alan adımları takip edebilirsiniz.

İlk olarak Facebook hesabınıza giriş yapın. Daha sonra sağ üst köşede yer alan aşağı yönünde ok işaretine basın. Güvenlik ve Giriş alanına tıklayın. Şifreyi değiştir seçeneğini bu alan üzerinde göreceksiniz. Hemen yan kısmında yer alan Düzenle seçeneğine tıklayın. Mevcut şifrenizi ve yeni şifrenizi girin. Daha sonra değişiklikleri kaydet seçeneğine tıklayın. Eski şifrenizi ve yeni şifrenizi girdikten sonra Facebook hesabınıza yeni şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Eğer mevcut şifrenizi biliyorsanız şifre değiştirme işlemi bu şekilde gerçekleşiyor. Ancak mevcut şifrenizi unuttuysanız, şifrenizi nasıl yenileyeceğiniz konusunda yardımcı olalım.

Facebook Şifresini Sıfırlama İşlemi

Facebook uygulamasına girişinizi var ve mevcut şifrenizi bilmiyorsanız, şifrenizi nasıl yenileyeceğiniz konusunda bilgi verelim. Yukarıda yer alan adımları aynı şekilde takip edin. Şifre değiştir seçeneğine geldiğiniz zaman hemen alt kısımda şifremi unuttum butonu yer alacaktır. Bu butona tıklayın, daha sonra hesabınızla alakası olan e-posta adresinize şifrenizi sıfırladığınıza dair bildirim gelecektir. E-posta adresinize geçiş yaparak gelen bağlantıya tıklayın. Daha sonra bu alan üzerinden şifrenizi yenilemiş olursunuz. E-posta hesabınız doğru bir şekilde kayıtlıysa, şifre sıfırlama işlemi bu kadar basittir. Bu yazımızda sizlere Facebook şifresini nasıl değiştireceğiniz konusunda yardımcı olduk. Merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.