Facebook Üzerinden Instagram’a Giriş Yapıyorum ve Şifremi Unuttum

/ 17 Haziran 2019 / 486 / yorumsuz
Facebook Üzerinden Instagram’a Giriş Yapıyorum ve Şifremi Unuttum

Çoğu kişinin başına gelen ve çözümü bulunmayan konulardan biri de Instagram hesabına Facebook üzerinden giriş yapıp ve daha sonra şifreyi unutma durumudur. Bilindiği üzere Instagram hesabınıza Facebook üzerinden giriş yaptıktan sonra çıkışınız gerçekleşse bile daha sonra giriş yapınca şifre yerine ‘Facebook Üzerinden Giriş Yap’ alanına tıkladığınız zaman şifresiz girişiniz gerçekleşir. Ancak siz şifrenizi unuttuysanız ve öğrenmek istiyorsanız bu yazımızda sizlere yardımcı olacağız.

Instagram Şifre Bulma İşlemi

Eski şifrenizi siz hatırlamadığınız sürece bulma ihtimaliniz yoktur. Yani Instagram üzerinden şifre bulma ya da şifre öğrenme gibi bir özellik yoktur. Bu nedenden dolayı şifrenizi sadece sıfırlama işlemi yaparak kurtarabilirsiniz. Instagram.com ya da App uygulama üzerinden şifreni mi unuttun butonuna tıklayarak ya da https://www.instagram.com/accounts/password/reset/ alanına tıklayarak yeni şifrenizi alabilirsiniz.

Instagram şifrenizi yani yeni parolanız ile giriş yapabilirsiniz. Ancak bazı kişiler tarafından Instagram hesabı geçici e-posta ile açıldığı için bir süre sonra e-posta hesabı unutulmaktadır. Sorun da tam olarak burada başlıyor ve bu konuda yapmanız gereken işlem de form doldurma olacaktır. Kısacası çalınan hesaplara karşı işlem nasıl yapılıyorsa siz de aynı şekilde bu işlemleri yaparsanız şifrenizi kurtarabilirsiniz.

Bu tarz sorunlar yaşamamak için hesabınızı sürekli olarak güncel e-posta adresiniz ile güncelleyin. Ancak iş işten geçti diyorsanız ve şifrenizi bulamıyorsanız; Instagram hesabınıza ait form doldurmanız gerekecektir ve dolduracağınız formda size ait fotoğrafların olması gerekmektedir. Form doldurma işlemi ardından size mail hesabı gelecektir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.