Facebook veya Twitter’da kimliği mi taklit eden birini nasıl rapor edebilirim?

/ 15 Aralık 2018 / 365 / yorumsuz
Facebook veya Twitter’da kimliği mi taklit eden birini nasıl rapor edebilirim?

 

Facebook veya Twitter’da sahtekarlar nasıl rapor edilir?

 

Kimliğinizi online ortamda korumak gittikçe zorlaşıyor. Geçmişte Facebook hesabınızı nasıl güven altına alacağınız gibi konuları ele aldık , ancak birisi bir dolandırıcılık hesabı oluşturup sizin gibi davrandığında ne yapabilirsiniz?

Burada sizi Facebook veya Twitter‘da taklit eden birini nasıl rapor edeceğinizi gösteriyoruz.

Birisi sizi sosyal medyada nasıl taklit edebilir?

 

Düşündüğünden daha kolay. Sizinkiyle aynı ada sahip yeni bir hesap veya çok benzer bir ad oluşturmak, basittir. Sonra tek yapmaları gereken bir profil resmi bulmak, arkadaşlarınla ​​internetten dolaşmak ve onlara ya da dünyaya göndermeye başlamak.

Tabi ki yakın dostlar ve aileler genellikle bu türden bir şeye dikkat çekeceklerdir, fakat özellikle de eğer imdat kasıtlı olarak kötü veya iltihaplı içerikler gönderiyorsa, kurban için üzücü bir deneyim olabilir.

Neyse ki bu kötü yansımayı kaldırmak için alınabilecek adımlar vardır. Aslında, yakın zamanda Facebook’un  hesabınızı taklit etmesi durumunda sizi uyaracak yeni bir özelliği test ettiği bildirdi.

Güvenlik aracı, yinelenen profil resimleri ve adları için hesapları izler, ardından araştırır. Henüz mevcut değil, ancak umarım en kısa zamanda tanıtıldığını göreceğiz.

O zamana kadar bu pislikleri raporlamanın daha standart yolları vardır.

Facebook’ta bir sahtekarı nasıl rapor ederim?

 

 

Facebook hesabınız varsa

Facebook, kendinizin kimliğine büründüğünü düşündüğünüz hesapları rapor etmenin hızlı bir yolunu sunar. İşlemi başlatmak için taklitçi hesabına gidip sayfanın üst kısmındaki kapak fotoğrafı bölümünde bulunan Mesaj kutusunun sağındaki üç noktayı tıklayın.

Rapor’u seçmeniz gereken bir açılır menü görünecektir.

Üç seçenekle yeni bir pencere görünecektir. Hesap tarafından paylaşılan bir şeyi bildirin , Bu Profili Bildirin ve bu kişiye yardımcı olmak istiyorum.

Bu Profili Bildir’i seçin ve ekrandaki yönergeleri izleyin. Facebook daha sonra sahtekarın davranışını araştıracak ve umarım hesaplarını çok hızlı bir şekilde kaldıracaktır.

Facebook hesabınız yoksa

Kendi hesabınıza ait bir Facebook hesabınız olmasa bile birisi sizi online olarak taklit edebilir. Aslında bunu bu şekilde yapmak daha kolay.

Sosyal medya devi bu tür kimlik hırsızlığına karşı koruma sağladığından, korkmayın. Facebook’un bir Taklitçi Hesabı sayfasını ziyaret etmesini sağlayın , Birinin bana veya arkadaşım gibi davranan bir hesap oluşturduğunu seçin , ardından ekrandaki talimatları izleyin.

Açıkçası, kim olduğunu söylediğinizi kanıtlamanız gerekir, ancak bu sizin dijital çiftiniz için yapacağınızdan daha kolay olmalı.

Twitter’da bir sahtekarı nasıl rapor edebilirim?

Twitter, emir hesaplarına geldiğinde durum biraz farklıdır. @firstlady, @marlonbrando, @sedatsimavi gibi bu tarz kullanıcı adıyla açılabilen hesaplara aşina olan herkes, Twitter’ın parodi hesaplarının var olmasına izin verdiğini bilecektir. Çoğunlukla bunlar çok komik ve genellikle iyi bir şey olabilir.

Ancak, birisi sizi bir şekilde kasten bozmak için bir profil oluşturduysa veya online olarak yanlış bir şekilde tanıtım yaptıysa, hesabı Twitter hesabının kimliğe bürünme sayfasını kullanarak raporlayabilirsiniz.

Herhangi bir sitede hesabın kimliğine bürünme kurbanı olduysanız, mümkün olduğunca çabuk bildirdiğinizden emin olun. Fail sadece size zarar vermekle kalmaz, aynı zamanda hesabı spam veya arkadaşlarınızı veya iş arkadaşlarınızı dolandırmak için de kullanıyor olabilir.

Güvenlik önlemleri korumanız için var, bu yüzden onları kullanmaktan korkmayın.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.