Facebook Video Seslerini Kapatma Nasıl Yapılır?

/ 25 Kasım 2017 / 770 / yorumsuz
Facebook Video Seslerini Kapatma Nasıl Yapılır?

Facebook Video Sesi Kapatma Nasıl Yapılır?

Facebook sürekli olarak sistemi üzerinden güncellemeler yapmaya devam ederken yapılan bazı değişiklikler kullanıcıların tepki göstermesine neden oluyor. Bunlardan biride haber kaynağı üzerinden gösterilen videolarda sesin varsayılan ayarlarda açık konuma getirilmesi oldu. Özellikle de toplu ulaşım araçlarında Facebook hesaplarını incelerken bir anda açılan video sesinden rahatsız olan da var bu özelliği oldukça beğenerek kullanmaya devam etmek isteyenlerde.

Facebook Video Seslerini Kapatma Nasıl Yapılır?

Akıllı telefon kullanıcılarının en çok tercih ettikleri uygulamalar arasında yer alan Facebook gün içerisinde sıklıkla ziyaret ediliyor. Bu ziyaretleriniz esnasında haber kaynağınızda paylaşılan videolar ise Facebook tarafından yapılan son güncellemenin ardından artık otomatik olarak oynatılmasının yanı sıra sesleri de otomatik olarak açılıyor. Bu özelliği kullanmak isteyen kişilerin ise ayarlar bölümünden bu özelliği devre dışı bırakmaları gerekiyor. Facebook video seslerini kapatmak için;

  • Facebook hesabınıza girin ve ana sayfada sağ üst kısımda yer alan üç yatay çizgiye dokunun.
  • Açılan menüden yardım ve ayarlar başlığının altından uygulama ayarları seçeneğini açın.
  • Ayarlar menüsünde bulunan Haber Kaynağı’ndaki Videolar Sesli Başlar özelliğinin yanında ki yere dokunurken kapalı konuma getirin.
  • İOS işletim sistemini kullanan cihazlarda ise aynı işlemi yapmak için üçlü yatay çizgiye dokunduktan sonra ayarlar ve hesap ayarları seçeneklerini tıklayın. Ayarlar menüsünde yer alan sesler sekmesinden Haber Kaynağı’ndaki Videolar Sesli Başlıyor seçeneğini kapalı konuma getirin.

Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.