Facebook Virüslerini Nasıl Temizlerim

/ 9 Şubat 2018 / 724 / yorumsuz
Facebook Virüslerini Nasıl Temizlerim

 

Facebook Virüslerini Nasıl Temizlersiniz?

İnternet artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçasıdır. Bilinen bu teknoloji herkesin cebinde dolaşıyor. İnternet yaygınlaştı ve sosyal medya araçlarının popülaritesi arttı. Sosyal medya araçları en çok kullanılan adres facebook olarak kabul görmektedir.. Facebook uygulaması bazen bilgisayarınızdaki virüslerden dolayı açamayabilirsiniz.

Facebook’a giriş yapamıyorsanız, lütfen aşağıdaki talimatları izleyin.

 

Facebook Sayfanızda Virüs taraması Yapın

Facebook hesabı virüs bulaşma çözümü Aşağıda önerdiğimiz adımlara ek olarak, hesabınızın Ayarlar / Uygulamalar bölümüne erişebilir ve bilmediğiniz uygulamalar için erişim izinlerini kaldırabilirsiniz. Zaman tünelinizde şüpheli beğeni ve paylaşımları kaldırın. Son bir öneri olarak lütfen eset.com/social-media-scanner adresine gidin ve virüs taraması için hesabınıza izin verin.

Facebook virüs kaldırma adımları İnternetteki facebook ile ilgili sorunların son döneminde bazı virüslerden dolayı facebook sistemine erişemezsiniz. Bu habere göre, sorunu görsel ve yazılı olarak nasıl çizileceğini anlatacağız.

Facebookta Bilmediğiniz Uygulamaları Beğenmekten Vazgeçin

İlk olarak, en popüler tarayıcılardan biri olan Chrome programını çalıştırın. Ardından, uygulama açıkken CTRL tuşuna ve H tuşlarına birlikte basın. Bu iki tuşa birlikte basarak aşağıdaki ekranı göreceksiniz.

Bu açılır sayfanın sağ tarafındaki Geçmiş, Eklentiler, Ayarlar ve Hakkında seçeneklerinden Uzantılar’ı tıklayın. Bu bölümü girdiğinizde tarayıcınızdaki ekler  karşınıza gelecektir. Bu bölümde bilmediğinizeklentinin adını silin.

Yukarıdaki ekranda bilmediğiniz eklentileri sildiğinizde, onay kutusu aşağıdaki gibi gelecektir. Onay Kaldırma başlığı altındaki Kaldır düğmesine basın. Bunu yaptığınızda bu ekler tarayıcınızdan kaldırılmış olacaktır.

Yukarıdaki eklentiyi temizledikten sonra, aynı ekranın sol tarafındaki Geçmiş düğmesine tıklayın. Bilgisayarınızın İnternet geçmişini temizlemek için bu bölümdeki Tarama Verilerini Temizle‘yi tıklayın. Bu işlemi aşağıdaki resimde görebilirsiniz. Tarayıcı temizlendikten sonra facebook sitesine kolayca erişebilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler