Facebook’a giriş yapan cihazları görme

/ 6 Nisan 2019 / 509 / yorumsuz
Facebook’a giriş yapan cihazları görme

Bugün sizler için facebook’a giriş yapan cihazlarda bazı sınırlamalar nasıl yapılır bunları anlatacağız. Facebook cihazlarında sınırlama nedir? İşte detaylar…

Facebook kullanıcılarının güvenliklerine çok fazla önem vermeye çalışıyor. Güvenlik önlemi olarak karşımıza çıkan ve facebook hesabına nereden ve ne şekilde hangi cihazla giriş yaptığını gösteriyor. Bu ayarlara erişim sağlamak için bazı adımları izlemeniz gerekiyor.

Facebook’a giriş yapan cihazları görmek

Facebook’ta giriş yapan cihazları görmeniz için aşağıdaki adımları takip ediniz;

  • İlk olarak ayarlar penceresine girin
  • Daha sonra genel ayarlara girin
  • Şimdi ise güvenlik ve giriş kısmına tıklayın
  • İsterseniz facebook’a giriş yapın ve bu linki http://“https://www.facebook.com/settings?tab=security” adres çubuğuna yapıştırıp direk erişim sağlayın.
  • Giriş yaptığınız yerler açılacak

Bu pencere giriş yaptığınız yerleri, hangi telefondan ve hangi tarayıcılardan girdiklerinizi görebilirsiniz. Bu kısım üzerinden Facebook hesabınıza yapılmış tüm girişleri saatine kadar ve bilgisayarına kadar görebilir ve kısıtlamalar getirebilirsiniz. Eğer bir başkasının cihazından giriş yapmış ve çıkmamışsanız bile, bu kısımdan o cihazı silebilirsiniz. Eğer bir cihazı kapatmak isterseniz, sağ tarafta yer alan üç noktaya tıklayarak “Sen değil misin” yada “çıkış yap” kısmından ister kapatır isterseniz de devre dışı bırakabilirsiniz.

Yukarıdaki adımları harfiylen uygularsanız eğer, Facebook hesabınızda yapılan tüm giriş ve çıkışları kontrol edebilir ve sınırlamalar getirebilirsiniz. Bu sınırlamalarda ise dikkat edip kendi cihazınızı silmeyin. Tekrar giriş yapmak zorunda kalırsınız.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.