Facebook’a Nasıl Video Yüklenir?

/ 11 Şubat 2019 / 336 / yorumsuz
Facebook’a Nasıl Video Yüklenir?

Facebook’a nasıl video yüklenir?

Akıllı telefonunuzda çektiğiniz bir partide aptalca davranan arkadaşlarınızdan birinin kısa bir klibinden, bir konserden kameranızda çektiğiniz uzun bir video ya da kısa bir klip olsun, paylaşmak oldukça kolaydır. Burada, Facebook‘a nasıl video yükleyeceğinizi ve arkadaşlarınızı nasıl etiketleyeceğinizi gösteriyoruz.

Bilgisayarınızda Facebook’a nasıl video yüklenir?

Facebook’u masaüstünüzde veya dizüstü bilgisayarınızda kullanıyorsanız, önce videonuzu bilgisayarınıza götürmeniz gerekir (bu, kameranıza bağlı olarak kameranızdan bir kablo veya SD kart veya belki de bir WiFi bağlantısı gerektirebilir) bilgisayarın yeteneklerine bağlı olarak). Videonuzu yüklemek için en iyi biçim MP4‘tür, ancak diğer çeşitli biçimler de desteklenir.

Artık Facebook’a gidip Haber Kaynağınızın veya Zaman Çizelgesi‘nin üstündeki Fotoğraf / Video Ekle düğmesini tıklayabilirsiniz.

Şimdi ‘Fotoğraf / Video Yükle‘yi tıklayabilir ve videonuzu seçebilirsiniz.

Yüklemek istediğiniz videoyu seçtikten sonra, ‘‘ düğmesine dokunun. Artık durum çubuğunuzda görünecek ve arkadaşlarınızla paylaşmak için ‘Gönder‘ düğmesine basmadan önce videonuzun bir başlığını veya açıklamasını ekleyebilirsiniz.

Videonuzda görünen arkadaşları etiketlemek istiyorsanız, genişletmek için videoyu tıklayın ve ardından ‘Videoyu etiketle‘ düğmesini tıklayın. Buradan daha önce bir tane eklememişseniz, videonuza bir başlık ekleyebilirsiniz, videonuzun açıklamasını düzenleyebilirsiniz (metnin içine etiket eklemek de kolaydır (sadece bir arkadaşın adını yazmaya başlayın ve ardından üzerlerine tıklayın) açılır menüde otomatik olarak görünür), ve etiketlemek için açıklamanın hemen altında bulunduğunuz kişilerin adlarını yazabilirsiniz.

Ayrıca buraya videonuz için bir ‘Konum‘ ekleyebilir ve videonun yüklendiği / çekildiği tarih ve saati düzenleyebilirsiniz.

Şimdi değişiklikleri genel yapmak için Son düzenleme‘ye dokunun.

Akıllı telefonunuzda veya tabletinizde Facebook’a nasıl video yüklenir?

Facebook’a bir video yüklemek için akıllı telefonunuzda veya tabletinizde Facebook uygulamasını kullanıyorsanız, işlem biraz farklıdır.

Uygulamada, ekranın üstündeki ‘Fotoğraf ‘a dokunun, ardından cihazınızda kayıtlı fotoğraf ve videolarla karşılaşırsınız. Yüklemek istediğiniz videoyu seçin ve ‘Tamam‘ düğmesine basın.

Videoyla ilgili bir başlık veya açıklama yazabilir, metin giriş alanına dokunarak bir yer(konum) ekleyebilir ve arkadaşlarınızı etiketleyebilir ve ardından arkadaşlarınızla paylaşmak için ‘Gönder‘ düğmesine basabilirsiniz.

Videonuzun yüklenmesi uzun sürebilir, özellikle videonuz uzunsa, ancak Facebook izlemeye hazır olduğunda sizi bilgilendirecektir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.