Facebookta 270 Milyon Sahte Hesap Var

/ 10 Kasım 2017 / 848 / yorumsuz
Facebookta 270 Milyon Sahte Hesap Var

Facebook Uygulamasında Kaç Fake Profil Bulunuyor?

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamaları arasında yer alan Facebook her geçen gün daha fazla kişi tarafından kullanılmaya devam ediyor. Ancak artan kullanıcı sayısına paralel olarak ne yazık ki aynı zamanda fake profil sayısı da artmaya devam ediyor. Özellikle de Facebook üzerinden satış hizmeti veren firma ve sayfaların arasında fake olanların sayıları son derece büyük bir tedirginlik oluşturuyor.

270 Milyon Sahte Hesap Var

Facebook sürekli olarak yapmış olduğu yenilikler ile kullanıcı sayısını arttırmayı başarırken aynı zamanda fake hesaplarla da mücadeleye devam ediyor. Özel bir algoritma kullanan uygulama bu sayede sahte hesapları tespit edebiliyor. Son olarak Facebook tarafından yapılan açıklama ile toplam hesaplardan yüzde 13’ü kadar hesabın sahte olduğu belirtilirken bunun da toplam kullanıcı sayısı ile mukayese edildiğinde toplam 270 milyon hesabın sahte olduğu anlamına geliyor.

Sahte Hesapların Kapanması İçin Gerekli Adımlar Atılacak Mı?

Facebook tarafından yapılan resmi açıklamalarda sahte hesaplar için özel bir çalışma yapılacağı belirtilirken 270 milyon hesabın kapatılmasının mümkün olup olmadığı ise tartışma konusu oldu. 270 milyon rakamının son derece büyük bir rakam olması Facebook yönetiminin bu kadar radikal bir karar alıp alamayacağı merak konusu haline getirirken üst düzey yönetici olan David Wehner ise sahte hesaplara müdahalede bulunacaklarını dile getirerek operasyon sinyali verdi.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.