Facebook’ta Adınızı Nasıl Değiştirirsiniz?

/ 20 Şubat 2019 / 436 / yorumsuz
Facebook’ta Adınızı Nasıl Değiştirirsiniz?

 

Yani, bir kimlik kriziniz var ve Facebook’ta isminizi nasıl değiştireceğinizi öğrenmek mi istiyorsunuz?

Belki de bunun sadece ikinci kısmı doğrudur, ancak her iki şekilde de doğru yere geldiniz.

2009 yılında, herkes hala gelişmekte olan sosyal medya sitesinde profillerini oluştururken, Arkadaşlarınızın isimlerinin her türünü kullandığını görürdünüz. Önce soyadı, soyadı son soyadıyla değiştirildi ve daha fazlası.

Belki siz de göbek adınızı kullanıyordunuz (elbette ebeveynlerin sizi bulmasını engellemek için) ve şimdi nihayet anne ve babanızla resmi Facebook arkadaşı olmaya hazırsınız. Öte yandan, belki gerçek adınızı kullanıyordunuz ve iş arama işinize dalmadan önce değiştirmek istersiniz.

Facebook’ta ismini nasıl değiştirebilirsin?

Facebook’u ziyaret edin ve hesabınıza giriş yapın
Facebook genel ayarlarınıza gidin
“Düzenle” yi tıklayın ve yeni Facebook adınızı yazın
Değişikliği önizleyin ve “Değişiklikleri Kaydet” i tıklayın
Sebepiniz ne olursa olsun, Facebook’ta adınızı nasıl değiştireceğinizi öğrenmeniz gerekir. Seni koruduk.

Facebook’ta ismini nasıl değiştirebilirsin?

Eşinizin soyadını aldıysanız veya yalnızca kişisel markanızı yenilemeyi deneseniz de, Facebook’ta isminizi değiştirmeniz gerekir. Neyse ki, süreç basittir. Devam et ve ben adımların arasında yürüyeceğim.

1. Facebook’a giriş yapın

İlk önce ilk – Facebook’a gidin ve e-posta adresinizi ve şifrenizi kullanarak hesabınıza giriş yapın. Ayrıca, Facebook’ta adınızı gizlilik amacıyla değiştiriyorsanız, Facebook şifrenizi de nasıl değiştireceğinizi öğrenmeyi düşünebilirsiniz .

2. Ayarlarınıza gidin

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra hesap ayarlarınıza gidin. Bunu sağ üst köşedeki mavi oka tıklayarak ve “Ayarlar” sekmesini seçerek yapabilirsiniz. Bu, Adınızı değiştirme seçeneğini bulacağınız Genel Hesap Ayarlarınızı açacaktır.

3. Adınızı değiştirin

Adınız Genel Hesap Ayarlarınız altında listelenen ilk şey olacaktır. Ekranın sağ tarafındaki “Düzenle” düğmesini tıkladığınızda adınızı değiştirme seçeneklerini göreceksiniz.

Bu noktada, adınızı, soyadınızı veya bir göbek adınızı değiştirebilir, başka isimler ekleyebilirsiniz. İstediğiniz değişiklikleri yapın ve “Değişikliği İncele” yi tıklayın.

4. Önizleme değişikliği ve kaydetme

Buradan adınızı önizleyebilir ve profilinizde nasıl görüneceğini seçebilirsiniz – temelde adınızın ve soyadınızın görüneceği sırayı seçersiniz. Facebook adınızdan memnunsanız, şifrenizi (güvenlik nedeniyle) girebilir ve “Değişiklikleri Kaydet” i tıklayabilirsiniz.

Yeni Facebook adınızı seçme

Facebook adınızı değiştirmek söz konusu olduğunda, Facebook’un ad standartlarını önceden incelediğinizden emin olun. İsminizi önümüzdeki 60 gün içinde değiştiremezsiniz, bu yüzden geçiş yapmadan önce emin olmak istersiniz!

Facebook’un tam bir kılavuz listesi var , ancak özetlemek için adınız hiçbir sembol, sayı, tekrarlanan karakter, noktalama işareti veya olağandışı büyük harf içeremez. Ek olarak, bir dilden gelen karakterlere bağlı kalmanız gerekir.

Ayrıca, herhangi bir türden yalnızca başlık içeren bir ad da içeremezsiniz. Bu, profesyonel unvanlar, dini unvanlar vb. Anlamına gelmez. Benzer bir notta, bir ad yerine herhangi bir kelime veya kelime öbeği kullanamazsınız ve rahatsız edici veya düşündürücü kelimeler hayırdır.

Genel bir kural olarak, Facebook profilinizdeki ad, arkadaşlarınızın size gerçek hayatta olduğu gibi bahsettiği ad olmalıdır. Doğum belgenizdeki ad William ise, ama bütün hayatınız boyunca Billy tarafından gittiyseniz, o zaman Facebook profilinizde Billy olabilirsiniz. Buradaki nokta, adların tam olarak eşleşmemesi gerektiği , ancak görünen adın, Facebook’un sizin için dosyada sahip olduğu asıl adın bir değişmesi olması gerektiğidir.

Son fakat en az değil, profillerin bir şirket için değil, sadece bir birey için olabileceğini unutmayın. Facebook’u iş için kullanmak istiyorsanız, ayrı bir Facebook işletme sayfası oluşturmanız gerekir .

Yeni Facebook adının tadını çıkar

Facebook adınızı resmen güncellediniz ve istediğiniz kişi tarafından bulunabildiniz (veya bulunamadı).


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.