Facebook’ta arkadaş ‘listeleri’ nasıl oluşturulur?

/ 12 Aralık 2019 / 478 / yorumsuz
Facebook’ta arkadaş ‘listeleri’ nasıl oluşturulur?

Sosyal ağlar Facebook, hayatınızdaki en son haberleri ve fotoğrafları arkadaşlarınızla paylaşmak için mükemmeldir.

Sosyal ağlar Facebook , hayatınızdaki en son haberleri ve fotoğrafları arkadaşlarınızla paylaşmak için mükemmeldir. Peki ya sarhoş bir partiden annenizin ya da çocuklarınızın görmesini istemediğiniz bazı çekimleriniz varsa? Belki de patronunun mutsuz olduğunu bilmesine izin vermeden işini yapmak istiyorsun. Bu durumda, belirli fotoğrafları veya durum güncellemelerini görmesini engelleyebileceğiniz arkadaş listeleri oluşturabilirsiniz. İşte sosyal ağda nasıl bir liste oluşturulacağı.

Birinci adım
Facebook’a giriş yaparak başlayın. Pencerenin sağ üst köşesindeki Hesap menüsünden, Arkadaşları Düzenle’yi seçin.

İkinci adım
Pencerenin en üstünde bulunan bir liste oluştur seçeneğine tıklayın. Listenin penceresinin sol üst köşesine bir ad girin ve ardından listeye eklemek istediklerinize tıklayarak arkadaşlarınız arasında gezinin. İhtiyacınız olan tüm arkadaşlar seçildikten sonra Liste Oluştur’a basın; liste toplanacaktır.

Üçüncü adım
Alternatif olarak, zaten bir kurulumunuz varsa, mevcut bir listeye arkadaş ekleyebilirsiniz. Arkadaşlarınız arasında gezinin ve farenizi listeye eklemek istediğiniz farenin üzerine getirin. Listeleri düzenle butonu görünecektir. Eklemek istediğiniz listeyi seçmek için bu düğmedeki açılır menüyü kullanın. Eklendiklerinde, içinde bulundukları listenin karşısında bir onay işareti görüntülenir. Bunları kaldırmak için liste adını tekrar tıkladığınızda onay işareti kaybolur.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.