Facebookta Bilgisayardan Hikâye Eklenir Mi?

/ 13 Mart 2018 / 2.303 / yorumsuz
Facebookta Bilgisayardan Hikâye Eklenir Mi?

Facebookta Bilgisayardan Hikâye Eklenir Mi?

İlk uygulamaya sokulduğu dönemde hiç ilgi görmeyen ve bu nedenle iptal edileceğine kesin gözü ile bakılan İnstagram hikâyeler özeliği daha sonra tüm beklentilerin aksine rekor seviyede ilgi görmeye başladı. Yaşanan bu yoğun ilgi bu özelliğin Facebook uygulamasına da getirilmesini sağlarken ne yazık ki yaşanan yoğun rekabet Snapchat açısından olumsuz sonuçlar doğurmaya devam ediyor. İlk olarak 2017 yılının Mart ayında uygulamaya alınan Facebook hikâyeler özelliği ilk olarak mobil cihazlar için aktif hale getirildi.

Uygulama Şu Anda Test Aşamasında

2017 yılında kullanıma açılan Facebook Hikâyeler özelliği ilk etapta sadece mobil cihazlar için aktif hale getirilmişti. Yani bilgisayardan Facebook hesaplarına giriş yapan kişiler ne yazık ki hikâye paylaşımında bulunuyordu. Uygulamayı sürekli olarak güncelleme ve yükseltme görevini yerine getiren Facebook geliştirme ekibi şimdi aynı özelliği bilgisayar kullanıcılarına da sunmaya hazırlanıyor. Facebook hikâyelerini bilgisayardan paylaşmak isteyen kişilere yönelik olarak yapılan çalışmalarda sona yaklaşılırken test aşamasına geçildi.

Henüz Net Tarih Açıklanmadı

Snapchat’ten “kopyalanan” hikâyeler özelliği Facebook ve İnstagram tarafından etkin bir şekilde kullanılmaya devam ediyor. Özellikle de İnstagram hikâyeler özelliğinin kullanıcı sayısı rekor oranda artarken ekip aynı başarıyı Facebook uygulamasına taşımakta kararlı görünüyor. Test aşamasında olan PC’den Facebook hikâye paylaşma özelliğinin tüm kullanıcılara ne zaman sunulacağı konusunda ise henüz net bir açıklama bulunmuyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Tavsiye

Black Friday Nedir?