Facebookta Engellenen Kullanıcıların Tekrar geri gelmesi Sorunu

/ 9 Temmuz 2018 / 746 / yorumsuz
Facebookta Engellenen Kullanıcıların Tekrar geri gelmesi Sorunu

Facebook’un Güvenlik Problemleri Bitmek Bilmiyor

Sosyal medya platformları arasında en çok kullanıcıya sahip olması ile bilinen Facebook son zamanlarda yaşattığı güvenlik sorunları ile de gündeme gelmeye devam ediyor. Özellikle bu konuda farklı yaptırımların uygulandığı Facebook bir kez daha benzer bir sorunu resmi olarak açıklamış durumda. Açıklanan soruna göre kullanıcıların engelledikleri kişilerin yanlışlık ile tekrar arkadaşlık listelerine girmeye başlaması olarak ifade edildi.

Engelli Kullanıcılar Tekrar Listenizde Olabilir

Bu sorunun ortaya çıkış tarihi olarak 29 Mayıs-5 Haziran olarak söylenmiş olsa da farklı kullanıcı yorumları bunun daha geniş bir zaman dilimine yansıdığının da kanıtı. Gönderilerinizin daha geniş kitlelere ulaştırılması ve sizin ile alakalı olan hemen her şeye engellediğiniz profillerin ulaşması da bu hata ile beraber mümkün bir konuma gelmiş durumda.

Facebook gizlilik biriminde çalışan Erin Egan ise yaptığı açıklamada bu sorunun kullanıcıların yüzde 1’ini içeren bir durum olduğunu ve sorunun düzeltildiğini açıklamış olsa da kullanıcılar arasında yayılan güvenlik açığı dedikodularına son verebilmiş değil.

Ayarları Gözden Geçirmek Gerekiyor

Facebook bu sorundan muzdarip olan kişilere bir mesaj yolu ile ulaşıldığını ve endişelenmelerine mahal verecek bir durumun ortada kalmadığını da resmi olarak ifade etti. Ancak kullanıcıların engelli profil listelerini bir kez daha kontrol etmeleri ve gönderilerin kimlere ulaştığı konusunda ufak ayarlamalar yapılmasının gerekliliği de ortada olan bir durum.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.