Facebook’ta GIF Yayınlama

/ 4 Aralık 2018 / 1.155 / yorumsuz
Facebook’ta GIF Yayınlama

 

Facebook’ta GIF nasıl yayınlanır?

 

Meme‘ler(Internet Meme), Facebook‘ta her zaman merkez sahneye çıktı, ancak GIF‘in (bir döngüde oynayan kısa animasyonlu görüntüler) yaşı üzerimizde. Neyse ki, Facebook’a bir GIF gönderme çok daha kolay oldu.

 

İlginizi çekebilecek Facebook’ta Profil Videosu Nasıl Çekilir? adlı yazımıza bakabilirsiniz.
Otomatik oynatılan video, hala rahatsız edici ancak daha az beklenmedik bir norm haline geldi. En yeni akıllı telefonlar hızlı bir şekilde GIF’ler oluşturabilir. Ve hepimiz Giphy‘yi seviyoruz.

Doğal olarak, o zaman, en sevdiğimiz iki şeyin nasıl bir araya getirileceğini öğrenmeliyiz.

 

 

Facebook’ta GIF’leri Gönderme

 

Facebook’a göndereceğiniz GIF hakkında herhangi bir endişe duymuyorsanız ve herhangi bir GIF yapacaksa, ‘Aklınızda neler var’ alanını seçip GIF’i seçerek başlayın. Ortak bir temaya sahip olan GIF’leri bulmak için bir anahtar kelime girmek üzere arama çubuğunu kullanabilir, ardından yayınınıza eklemek için yalnızca birine dokunun.

 

 

Yine de bazılarımız GIF’lerimiz hakkında daha çok telaşlı. Başka bir yerde bir GIF bulduysanız, artık bir masaüstündeki “Aklınızda neler var?” Alanına sürükleyebilir veya Facebook’taki diğer fotoğraf veya videolarda olduğu gibi paylaşabilirsiniz.

Paylaşmak istediğiniz GIF çevrimiçi bir yerde zaten depolanmış ise, tek ihtiyacınız olan resim URL’si (Chrome’da ‘Kopya Resim URL’si’ni,’ Kopya Resim Konumunu ‘, Firefox’ta’ Görüntü Adresini Kopyala’yı veya ‘Görüntü Adresini Kopyala’yı seçmeniz yeterlidir. ).

 

 

Şimdi Facebook haber akışınıza gidin ve bağlantıyı ‘Aklınızda neler var?’ Bölümüne yapıştırın. sayfanın üst kısmındaki durum alanı. Klavyenizde Ctrl-V’yi kullanabilir veya kutuya sağ tıklayıp Yapıştır’ı seçebilirsiniz.

Bir saniye verin ve GIF otomatik olarak URL’nin altında görünecektir. Düzenleme için bu URL’yi silebilirsiniz (GIF orada kalır) ve arkadaşlarınıza GIF’i neden gönderdiğinizi bilmesi için bir mesaj yazabilirsiniz. Her şey sana bağlı.

 

 

İşiniz bittiğinde, Gönder düğmesini tıklayın. İşte bu kadar kolay!


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.