Facebook’ta Otomatik Etiketleme Özelliği

/ 23 Aralık 2017 / 1.059 / yorumsuz
Facebook’ta Otomatik Etiketleme Özelliği

Facebook’ta Otomatik Etiketleme Özelliği

Facebook, Face ID teknolojisine benzer bir teknoloji sayesinde ek bir güvenlik getiriyor. Yenilik sayesinde paylaşılan fotoğraflarda yüz tanıma özelliği ve buna bağlı olarak otomatik etiketleme geliyor.

Facebook’ta İzinsiz Paylaşılan Fotoğraflarda Bildirim

İzinsiz bir şekilde fotoğrafının paylaşılmasından rahatsız olan kullanıcılara müjde niteliğinde olan yenilik, Apple’ın Face ID teknolojisine benziyor. Getirilen ek güvenlik sayesinde paylaşılan fotoğraflarda yüz tanıma özelliği yer alıyor. Paylaşılan fotoğraflarda yer alan herhangi bir kişi ya da kişiler, etiketlenmemiş olsalar dahi bildirim alacak.

Facebook tarafından getirilen bu yenilik, tartışmalara neden oldu. Facebook, verilen tepkilere cevap olarak bu özellikte açma – kapatma seçeneğinin de ekleneceği yönünde açıklama yaptı. Yüz tanıma özelliği sayesinde kullanıcılar, yüzünü başkaları ile kullanmaya izin vermiş olacak.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.