Facebook’taki Like Butonuna Elveda!

/ 14 Kasım 2017 / 589 / yorumsuz
Facebook’taki Like Butonuna Elveda!

Facebook’taki Like Butonuna Elveda!

Dünya genelinde en yaygın kullanıma sahip olan, en büyük sosyal ağ Facebook, “like” butonu hakkında önemli bir karar aldı.

İki Yeni Değişiklik

Facebook, 3. parti yazılımlarda kullanıma sunulması için geliştiricilere sunduğu “like” butonunun kaldırılması yönünde karar aldı. 3 yıllık sürecin ardından 6 Şubat 2018 tarihinden sonra iOS ve Android mobil uygulamalarında bulunan “like” butonunun kullanılmayacağına yönelik açıklamalar yapıldı. Belirlenen tarihten itibaren 3. parti yazılım geliştiricilerinin izleyeceği yol, “like” butonunun yerine kendilerinin geliştireceği butonlar ile uygulama üzerinden Facebook Pages sayfasına yönlendirmek olacak.

“Like” butonunun ardından, uygulama daveti özelliğinin de kaldırılması dikkat çekiyor. 2015 yılının Mart ayında kullanıma sunulan uygulamaya davet özelliği, yeteri kadar etkili olmaması sebebi ile kaldırılıyor.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.