Facebooktaki Tehlikeli Paylaşımlar Neler

/ 22 Aralık 2017 / 856 / yorumsuz
Facebooktaki Tehlikeli Paylaşımlar Neler

Facebook’tan Silinmesi Gerekenler

Facebook her ne kadar kullanıcıların gizliliğini büyük bir özenle koruyor olduğunu iddia etse de sosyal ağ üzerinde olmaması gereken bazı bilgiler var.

Bunları Facebook’unuzdan Silin!

  • Telefon numaranız, Facebook üzerinde bulunuyor ise bunu silmeniz faydalı olacaktır. Sürekli olarak rahatsız eden bir telefon sapığından kimse memnun kalmaz.
  • İletişim içinde olmadığınız arkadaşlarınızı listenizden temizleyerek sosyal medyada daha sağlıklı bir etkileşim sağlayabilirsiniz. Oxford psikoloji profesörü Robin Dunbar’ın teorisine göre insanlar, ortalama olarak 150 kişi ile arkadaşlık yürütebiliyor.
  • Çocuğunuzun fotoğraflarını paylaşıp mutluluğunuzu herkesle paylaşmak isteyebilirsiniz. Fakat bilmeniz gerekir ki çocuğunuzun ileride kendisi ile ilgili neleri görmek isteyeceğini ya da neleri görmek istemeyeceğini tahmin etmeli, gördüğü zaman neler hissedeceğini düşünmelisiniz.
  • Çocuğunuzun hangi okulda okuduğu bilgisini kaldırmanız gerekiyor. Çocuğunuzu olası tacizlerden korumak, cinsel suçluya çocuğunuzu ne zaman yalnız bir şekilde yakalayacağını bilme fırsatını vermemeyi istersiniz.
  • Konum hizmetleri, başka insanların nerede olduğunuzu öğrenmesini sağlar. Size zarar verme gibi bir amacı olan kişilerin işini kolaylaştırmak istemezsiniz.
  • Tatil bilgilerini paylaşmamalısınız. Bu bilgileri paylaşarak evinize hırsız girmesi durumunda sigorta şirketinin size ödeme yapmayı reddetmesini sağlayabilirsiniz.
  • İlişki durumunuzu belirtmek isteyebilirsiniz fakat halihazırda var olan ilişki durumunu, yalnız olarak değiştirmeniz takdirinde rahatsız edici durumlarla karşılaşabilirsiniz.
  • Bilet fotoğrafının üzerindeki barkod yardımıyla herhangi bir yabancı sizin hakkınızdaki bilgilere ulaşabilir. Bundan dolayı bilet fotoğraflarınızı paylaşmamalısınız.

Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.