Facebooktan Engellendiğimi / Silindiğimi Nasıl Anlarım?

/ 23 Ocak 2018 / 10.259 / yorumsuz
Facebooktan Engellendiğimi / Silindiğimi Nasıl Anlarım?

Facebooktan Engellendiğimi / Silindiğimi Nasıl Anlarım?

Son dönemin en popüler sosyal medya uygulaması olan ve her geçen gün kullanım oranlarını arttırmayı başaran Facebook bazı yönlerde kendisini geliştirse de hala çok eksik yönleri bulunması nedeni ile eleştiri oklarına hedef oluyor. Örneğin daha önce eklediğiniz, arkadaşlık kurduğunuz bir hesabın sizi engellemesi ya da silmesi durumunda hala böyle bir bildirim gelmiyor. Facebook mantık olarak diğer kullanıcıları tedirgin etmemek ve bu bilginin gizli kalmasını tercih edeceklerini bildiği için bu hizmeti sunmuyor ancak bunu anlamanın kolay yolları bulunuyor.

Facebookta Beni Silenleri Nasıl Görebilirim?

Facebook hesabınız bulunuyorsa ve bu hesaba daha önce eklediğiniz kişilerin sizi silip silmediklerini görmek istiyorsanız ne yazık ki bunu size kolay yoldan sunan bir ekran bulunmuyor. Yani tek bir tuşa basarak Facebook arkadaşlıktan çıkanlar için toplu bir listeleme hizmeti bulunmamaktadır. Bunun için yapacağınız tek şey sizi arkadaşlıktan çıkardığından şüphelendiğiniz kişinin profilini ziyaret etmektir. Bu kişinin profilini ziyaret ettiğiniz anda “arkadaşı ekle” butonu aktif durumdaysa bu kişi sizi arkadaşlıktan çıkarmış demektir. Bunun için Facebook arama bölümüne kişi ismini yazmanız yeterli olacaktır. Bu şekilde yapacağınız aralamalar ile sizi listesinden silen kişileri öğrenmeniz mümkündür.

Facebookta Beni Engelleyenleri Nasıl Görebilirim?

Ne yazık ki aynı şekilde yine engelleyen kişileri tek bir sayfada görüntüleyebileceğiniz bir yöntem bulunmamaktadır. Facebook arama bölümüne şüphelendiğiniz kişinin ismini yazarak aramada bulunabilir, profili görüntüleyemiyorsanız bu durumda engellendiğinizi anlayabilirsiniz. Bunların dışında kullanabileceğiniz hiçbir yöntem ya da uygulama bulunmamaktadır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.