Facebook’u Dondurma ve Silme Arasındaki Fark Nedir?

/ 30 Aralık 2018 / 420 / yorumsuz
Facebook’u Dondurma ve Silme Arasındaki Fark Nedir?

Facebook’u Dondurma ve Silme Arasındaki Fark Nedir?

 

Sosyal medya devlerinden olan Facebook, milyonlarca kullanıcıya sahip olup, bazı kullanıcılar gerek kendi sorunları, gerekse başka nedenlerden kaynaklı olarak Facebook dondurma veya silme işlemi yapmak istemektedir. Buna göre ise Facebook dondurma mı silme mi işlemi yapması gerektiğini bilmediği için aralarında ki farkın ne olduğunu merak etmektedir. Bizde buna göre sizlere silme işlemi hakkında bilgi verirken aynı zaman da dondurma işlemi hakkında da bilgiler vereceğiz.

Facebook Silme İşlemi

 

Facebook silme işlemi hesabın tamamen kapanmasını sağlamakta olup, kalıcı şekilde hesabın silinmesini sağlamaktadır. Facebook hesabını tamamen kapatmak isteyen kişiler bu seçeneği tercih etmekte olup, Facebook hesap silme için ise ayarlardan yapılmaktadır. Fakat kapatma seçeneği hemen aktif olmadığı için belli bir süre beklenmesi ve bu sürede hesabın açılmaması gerekmektedir. Tamamen hesabını silmek isteyen kişiler bu işlemi yapması gerekmektedir.

Facebook Dondurma İşlemi

 

Facebook dondurma işlemi silmenin aksine hesabın geçici olarak kapanmasını sağlar. Yani dondurulan hesaba dilediğiniz zaman açabilir ve geri dönüş sağlayabilirsiniz. Bunun için hesabı kapatma konusunda emin olmayan kişiler Facebook hesap dondurma işlemi gerçekleştirmektedir ve bu seçeneği tercih etmektedir. Bu işlem de aynı şekil de Facebook ayarlar kısmından yapılmakta olup, nedeni belirterek direk olarak hesabınızı dondurabilirsiniz. Facebook hesap silme ve dondurma arasındaki fark da aslında bu tanımlarda yer almaktadır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.