Facebook’un arkadaşlık önerileri göndermesi nasıl engellenir?

/ 26 Ekim 2018 / 525 / yorumsuz
Facebook’un arkadaşlık önerileri göndermesi nasıl engellenir?

 

Facebook arkadaşlık önerileri nasıl engellenir?

Facebook temelde arkadaşlarınız ve ailenizle kolayca bağlantı kurabileceğiniz ve etkileşimde bulunabileceğiniz bir platform. Önerme durumu genellikle bir süredir görmediğiniz arkadaş ve aile üyelerini içerir. Onlarla daha kolay bağlantı kurmak için, Facebook ‘Önerilen Arkadaşlar‘ özelliğine sahip. Genellikle Facebook arkadaş olarak eklemek isteyebileceğiniz eski arkadaşları ve sıradan tanıdıklar önermeye çalışır.

Servis, yakındaki Facebook kullanıcılarını önermek için akıllı telefonunuzun konumunu kullanır. Bu genellikle aynı yerde aynı anda bulunan iki kullanıcı akıllı telefonlarını ya check-in yapmak için kullanır ya da yalnızca arkadaşlarının web sitesinde neler paylaşabileceğini görebilir.

Gizlilik-müdahaleci olduğu gibi, işlevselliği devre dışı bırakmak kolaydır. Tek yapmanız gereken, Facebook’un akıllı telefonunuzun konumuna erişmesini engellemek.

Android için Facebook konum erişimi nasıl devre dışı bırakılır?

1. Facebook‘un telefonun konumuna erişmesini durdurma işlemi Android sürümüne bağlı olarak değişir. Android Marshmallow kullananlar için, Ayarlar> Uygulamalar> Facebook> İzinler> Konum> Kapalı’ya gitmeniz yeterlidir.

2. Bu, Facebook’un telefonunuzun konumuna erişmesini engeller. Android’in eski bir sürümünü kullanıyorsanız, tek çözüm Facebook’a resmi uygulamaya değil Chrome tarayıcısından erişmektir.

İOS için Facebook konum erişimi nasıl devre dışı bırakılır?

1. iOS kullanıcıları Facebook‘un oraya çok kolay bir şekilde ulaşmasını engelleyebilir. Sadece Ayarlar> Gizlilik> Konum Servisleri> Facebook’a gitmelisiniz.

2. Sunulan seçeneklerden Asla‘yı seçin. Bu rahatsız edici önerilen arkadaşlık isteklerinden kurtulmaya yardımcı olacaktır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.