Facebook’un CEO’su platformun değişeceğini söyledi!

/ 9 Mart 2019 / 355 / yorumsuz
Facebook’un CEO’su platformun değişeceğini söyledi!

Facebook’un kurucusu olan Mark Zuckerberg, platformu değiştireceğini ve gizlilik odaklı bir altyapı inşa edeceğini söyledi.

Son dönemlerde tüm dünya tarafında gizlilik sorunlarıyla gündeme gelen platformun henüz dahi kendini topladığı söylenemez. Çok fazla kullanıcının diğer sosyal ağ platformlarına geçiş yaptığını ve Facebook’un eski havasını kaybettiğini belirtelim. Ancak platform yenilik ve geliştirmelere yaparak bu sistemi ayakta tutmaya devam ediyor. Sosyal ağın kurucu ilk yenilikler için lambaları yaktı.

Zuckerberg Facebook’un değişeceğini söyledi.

Son haberlerine göre, Zuckerberg, bir blog yazısı paylaşmış ve yapacağı değişiklikler hakkında detaylar vermiş. Kullanıcıların artık daha fazla gizlilik içerisinde paylaşım yapacaklarını söyleyen şirket, Facebook’u ilerleyen yıllarda talep nasılsa o şekle getireceğini dile getirdi. Ayrıca son 15 yıl içerisinde Facebook ve Instagram gerçek yaşamın sanal yaşama dönmesini ve ilgilerini çeken alanlarda bağlantıların kurulduğu dile getirildi. Ancak insanlar gizlilik içerisinde bağ kurarak sohbet etmek ve iletişim kurmayı tercih ettiği ifade edildi.

Sosyal dev kurucusu olan Zuckerberg, bazı gizlilik ihlallerinden dolayı çok fazla eleştirilmiş ve bunlara yanıt olarak yeni gizliliği koruma ve şifreli mesajlaşma ile güvenli veri depolama çerçevesinde bazı şekillendirmelerin olacağını söyledi.

Bizim görüşümüz ise, Facebook‘un bundan 4-5 yıl önceki popülerliğini kazanması için çok fazla mesai yaparak, talebe göre şekil vermesi gerekiyor. Güven kazanmalı, tasarımda farklı bir boyuta geçmeli. Sadelik ve şıklığından ödün vermemeli.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.