FaceTime Çağrısı Nasıl Kaydedilir?

/ 5 Haziran 2020 / 2.131 / yorumsuz
FaceTime Çağrısı Nasıl Kaydedilir?

Facetime Apple uygulamalarına özgü olan bir özelliktir. Facetime özelliği sayesinde görüşmek istediğiniz kişilerle herhangi bir yan uygulama gerektirmeden doğruda Facetime üzerinden görüntülü konuşmalar yapabilirsiniz. Apple kullanıcılarına baktığımız zaman bu kullanıcıların çoğu genellikle aramalar için Facetime’ı tercih ettiğini görürüz. Hatta bazı Apple kullanıcıları yaptıkları iş gereği Facetime kullanıp bu Facetime görüşmelerini kaydederler. Bugün ise sizlere bu yazımızda yaptığınız herhangi bir Facetime görüşmesini kaydederken izlemeniz gereken adımlardan bahsedeceğiz.

Öncelikle belirtmemiz gereken bir husus vardır. Bir kişi ile yaptığınız Facetime görüşmesini o kişinin haberi olmadan kaydetmek etik bir davranış değildir. Bu sebepten dolayı herhangi bir kişi ile yapmış olduğunuz Facetime görüşmesini kaydetmeden önce ilk olarak kişiden izin almanız daha doğru olacaktır. Facetime görüşmesini kaydetme konusuna gelince ise yine bu kaydetme özelliği ile bilmeniz gereken bir şey vardır. Bir kişi ile olan Facetime görüşmesini kaydederken maalesef ki yalnızca videoyu kayıt alına alabilecekseniz çünkü ses kaydı yapılmasına izin verilmemektedir.


Facetime görüşmesini kaydetmek için yine Apple’ın farklı bir özelliği olan kayıt özelliğini kullanacağınız. Bu özellik İphone cihazlarda kontrol merkezinde bulunmaktadır. Eğer cihazınızın kontrol merkezinde kayıt özelliği yoksa ayarlar kısmında bulunan kontrol merkezine giderek bu özelliği aktifleştirin. Şimdi Facetime görüşmesini kaydetmek izlemeniz gereken adım çok basittir. Öncelikle telefonunuzun ekranını aşağıdan yukarıya sürükleyerek kontrol merkezini açın ve orada bulunan kayıt işaretine basın. Bu işarete bastıktan 3 saniye sonra kayıt başlayacağı için hemen Facetime görüşmenize bağlanmanızı tavsiye ederiz. Görüşmeniz bittikten sonra yine aynı işlemleri uygulayarak kayıt alma işlemini sonlandıracaksınız.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.