Firefox 59 Sürümü Yayımlandı!

/ 17 Mart 2018 / 616 / yorumsuz
Firefox 59 Sürümü Yayımlandı!

Firefox 59 Sürümü Yayımlandı!

Firefox kendisini sürekli olarak yenilemeye devam ederken bu sayede rakiplerinin gerisinde kalmamak için elinden geleni yapıyor. İnternet tarayıcı uygulamaları arasında en çok tercih edilenlerin başında yer alan Firefox tarafından Android işletim sistemi için geliştirilen Firefox 59 internet tarayıcısının sor sürümü yayımlandı. Büyük bir merakla beklenen İOS sürümü için ise hala resmi bir açıklama yapılmış değil.

Yeni Sürüm Neler Getirecek?

Yapılan yeni sürüm güncellemesi ile beraber Android kullanıcıları artık pek çok yeni özelliği kullanabilecek. Bunlardan biride artık arama motorunun Asist uygulaması olarak ta kullanılabilecek olması. Sunulan bu hizmet sayesinde Home tuşuna uzun süre basmanız durumunda Firefox 59 arama motoru üzerinden direkt olarak arama yapmanız sağlanacak. Ancak bu özelliği aktif hale getirmek isteyen kişilerin öncelikle Ayarlar / Uygulamalar ve Bildirimler / Gelişmiş / Varsayılan uygulamalar / Yardım ve ses girişi / Firefox adımlarını takip ederek gerekli ayarları yapmaları gerekiyor.

Video Oynatıcılarla Olan Uyum Arttırılacak

Firefox arama motorunu kullanan kişilerin en çok şikâyetçi oldukları konuların başında yer alan video oynatıcılarla uyumsuzluk sorunu da büyük oranda çözülecek. Buna ek olarak yapılan güncellemenin ardından video izlerken isteyen kişiler tam izleme moduna geçebilecek. Bu sayede  video izlerken konum değiştiren ekran yerine sabitlenen ekranda çok daha keyifli bir şekilde videolarınızı izleyebileceksiniz. Yeni sürüm güncellemesinin İOS platformuna geliş tarihi ise henüz belli değil.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.