Firefox Arama Motoru Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

/ 7 Şubat 2018 / 891 / yorumsuz
Firefox Arama Motoru Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Firefox Arama Motoru Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Dünyanın en çok kullanılan arama motoru olarak Google ilk sırada yer almaya devam ederken bu arama motoruna rakip olarak gösterilen çok sayıda arama motoru da bulunuyor. Firefox tarayıcısı kullanan kişilere yönelik olarak tarayıcı farklı arama motorlarını bünyesinde barındırıyor ve kullanıcılara kendi arama motorlarını seçme özgürlüğü veriyor. Kullanılmayan arama motorları ise kullanıcıların istemesi durumunda kaldırılabiliyor. Peki, Firefox arama motoru kaldırma işlemi nasıl yapılır?

Firefox’ta Arama Motorlarını Nasıl Kaldırabiliriz?

Firefox tarayıcısı Google arama motorunun yanı sıra Bing, Yahaoo, Yandex, Wikipedia ve DuckDuckGo gibi arama motorlarını da varsayılan olarak otomatik olarak tanımlamaktadır. Ancak siz bunlardan sadece birini kullanmayı tercih ediyorsanız diğer arama motorlarını kaldırmanız gerekir. Firefox arama motoru kaldırma işlemini gerçekleştirmek için sırası ile aşağıdaki işlemleri yapmanız yeterli olacaktır.

  • Sağ üst köşede yer alan menü bölümüne giriş yapın.
  • Menü bölümünden seçenekler sekmesine girin.
  • Bu alandan arama sekmesine geçiş yapın.
  • Ekranı aşağıya doğru kaydırın ve “tek tıklamalı arama motorları” sekmesini görene kadar ekranı kaydırmaya devam edin.
  • Bu alanda tarayıcınızda yüklü olan tüm arama motorlarını görmeniz mümkündür.
  • Kullanmak istemediğiniz arama motorlarını kaldırmak için yanında bulunan tik işaretini kaldırabilir ya da arama motorunu bir kere tıkladıktan sonra sağ alt kısımda çıkacak olan kaldır butonunu seçmeniz yeterli olacaktır.

Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.