Firefox Yer İmleri Gözükmüyor

/ 3 Ağustos 2018 / 2.175 / yorumsuz
Firefox Yer İmleri Gözükmüyor

Firefox Yer İmleri Gözükmüyor

Dünyanın en çok kullanılan arama motorlarından biri olan Firefox yapmış olduğu güncellemeler ile kendisini yenilemeye devam ederken yeni güncellemeler beraberinde bazı sorunlar da getiriyor. Bunlardan biride Firefox yer imleri gözükmüyor sorunu olarak öne çıkıyor. Peki, bu sorun nasıl çözülür, Firefox yer imleri nasıl görünür yapılır?

Firefox Yer İmleri Neden Görünmez?

Bunun en önemli nedeni bilgisayarınızda bulunan bir eklenti ya da başka bir program tarafından yer imleri simgesinin gizli konuma alınmasıdır. Bu gibi durumlarda firefox izni vermeniz sorunun çözümü için yeterli olacaktır. Diğer nedenlerden kaynaklanan sorunlar için ise;

  • İlk olarak tarayıcınızı kapatın (yönergeleri tarayıcıyı kapattıktan sonra da izleyebilmek için yazılı olan tüm maddeleri not defterine kaydederek buradan işlemleri gerçekleştirebilirsiniz)
  • Windows XP işletim sistemini kullanıyorsanız C:\Documents and Settings\<kullanıcı adı>\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\<profil ismi>\
  • Windows Vista ve Windows 7 kullanıyorsanız C:\Kullanıcılar\<kullanıcı adı>\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\<profil ismi>\ klasörünü açın.
  • Bu klasör içerisinde yer alan bookmarks.html dosyasının yedeğini alın.
  • Aldığınız yedeği metin düzenleyici kullanarak açın.
  • Sorunlu simgeleri tespit edin ve bu simgelerin olduğu satırların sonunda yer alan icon=”….” bölümlerini silin.
  • Tüm düzenlemeleri bitirdikten sonra dosyayı kaydederek ekrandan çıkış yapın.
  • Ardından yeniden tarayıcınızı açın.
  • Yapmış olduğunuz bu işlemlerin ardından sorunun tamamen sona ermiş olması gerekir. Mozilla Firefox her geçen gün kendisini geliştirirken hata oranını da mümkün olan en düşük seviyeye çekmeyi başarmaktadır.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.